Domáce Politika Top

FOTO Nahnevaní Slováci po zrušení bratislavského protestu: Obrovská chyba, cítia sa podvedení

BRATISLAVA – Blesk z jasného neba. Tak pôsobí oznámenie organizátorov bratislavských protestov, ktorí poobede nečakane oznámili, že ten zajtrajší sa už neuskutoční z dôvodu, že Andrej Kiska vymenoval novú vládu. Vyjadriť nesúhlas však pôjdu ľudia nakoniec pod vedením študentov v Tichom pochode študentov a slušných ľudí, vo väčšine ďalších miest protesty pokračujú.

V diskusii k zrušenej udalosti sa ale ozvalo množstvo sklamaných Slovákov. „Toto je veľké sklamanie po tom, ako bolo minulý piatok komunikované a zdôrazňované, že najdôležitejšie je nepoľaviť. To bol hlavný odkaz,” tvrdí Martina. Ľubomír napísal, že organizátori urobili obrovskú chybu a Fico, Kaliňák a ďalší sa iba rehocú. „Cítim sa podvedená, ani neviem teraz kým!” dodala Kat.

Nešťastné riešenie

Ako tvrdí Vlado, je to veľmi nešťastné riešenie. Podľa neho sa ešte zajtrajší protest mal uskutočniť a tam mali organizátori oznámiť, že protesty prerušujú, aby počkali na kroky novej vlády. „Ak nie, protesty by boli obnovené v plnej sile. Takto to bolo dosť neosobné a mnohí ľudia sú z toho sklamaní,” napísal.

Pridáva sa aj Michal, podľa ktorého to už nzovu nenaštartujú. „Dosiahla sa výmena pár dievčat a bordel pokračuje ďalej. Nepočuli ste, ako nám cez prezidenta odkázal, že on nikam neodchádza? Ani jeho “naši” ľudia, ktorí sa škeria spolu sním,” myslí si a hovorí, že vyvodením politickej zodpovednosti mali byť predčasné voľby bez špekulácií, „či by sa stala novou ministerkou Trošková alebo Galko”.

Zaslúžia si obrovskú vďaku

Organizátorov sa ale niektorí aj zastali. Predovšetkým vyjadrovali vďaku za to, že sa protesty podujali organizovať. „Väčšina komentárov k organizátorom je hrozne nespravodlivá – rozhodnutie sa určite rodilo ťažko a ja verím, že na to majú dobré dôvody. Tiež mám z toho zmiešané pocity, ale verím im, tak ako som im veril posledné týždne,” tvrdí Andrej. Dodáva, že si myslí, že si zaslúžia obrovskú vďaku.

„Mmožnili nám vytvoriť tlak, bez ktorého by sa nestali zmeny, ktoré síce nie sú také, aké by som chcel a predstavoval si, ale stále sú to veľké zmeny a zmeny k lepšiemu. Bez ich času, energie a veľkej obety by to takto nedopadlo. Takže vďaka!” napísal.

Autor: ph, Foto: Ján Zemiar, FB / Postavme sa Za slušné Slovensko