Domáce Politika Top

FOTO Most-Híd rozhoduje o vláde: Tvrdé odkazy Slovákov, zachráňte si stranu!

BRATISLAVA – Béla Bugár a jeho strana Most-Híd v týchto hodinách na republikovej rade rozhoduje, ako ďalej. Po udalostiach posledných týždňov a konci Roberta Kaliňáka na poste ministra vnútra je v dusno nielen na slovenskej politickej scéne, ale priamo aj v strane.

Podľa medializovaných správ je to pol na pol. Bratislavskí členovia Mosta-Híd sú za masívnu rekonštrukciu vlády, trebišovský okres je podľa delegátov z tohto okresu za zotrvanie vo vláde. František Šebej sa vyjadril, že bude žiadať odchod z koalície, Lucia Žitňanská zas vraj žiada hlavu Roberta Fica.

Zachráňte si stranu, odkazujú Slováci

Čo na to priaznivci strany? V príspevku, ktorý Most-Híd uverejnil na Facebooku, vyjadrili svoj názor. Najobľúbenejšie komentáre sú tie, ktoré žiadajú pád vlády. „Hanba strane, ktorá umožnila eskaláciu prepletenia moci s oligarchiou, hanba Vám všetkým, ktorí ste umožnili vznik tejto koalície, ktorá len ďalej devastuje slušný verejný pristor,” odkazuje Jano.

Pridáva sa aj Pavol, ktorý Mostu odkazuje, že bude dlho naprávať, čo kolaboráciou so Smerom napáchal. Ján v tom má taktiež jasno. „Snáď tam nechcete ostať s tými zločincami, dnes si môžete zachrániť stranu..” tvrdí.

Roman zas stranu prosí, aby položila vládu. „Volil som vás a bol som veľmi sklamaný, keď ste išli so SMER-om do vlády, stratili ste ma ako svojho voliča. Aj keď rozumiem, že to bola rozumnejšia voľba. Teraz však nastal čas na odchod. A môj hlas tak môžete opäť získať. A verím, že nielen môj,” uzatvára.

Autor: ph, Foto: SITA/Branislav Bibel, FB / Most-Híd (Híd-Most)