Domáce Politika Top

Matovič a Glváč v ostrej konfrontácii kvôli smrti Pavla Pašku

BRATISLAVA – Nečakaná smrť Pavla Pašku šokovala Slovensko. Na situáciu zareagoval aj predseda OĽaNO Igor Matovič spôsobom jemu vlastným – a jeho status poriadne nahneval podpredsedu parlamentu Martina Glváča, ktorý mu to v príspevku poriadne vrátil.

„Mafia dnes prišla o jednu hlavu. A tá sa postaví pred najspravodlivejší súd,” napísal Matovič na Facebooku. Ako neskôr uviedol, svoje statusy komentuje len na sociálnej sieti. Na otázku, ako reaguje na smrť Pavla Pašku, odpovedal: „Zomrel človek, ktorý si myslel, že si môže kúpiť všetko, ale zabudol akosi na Boha. Teraz ho čaká najspravodlivejší súd,“ povedal s dodatkom, že rodine vyjadruje úprimnú sústrasť.

Status Igora Matoviča

Drsný Glváč

Servítku pred ústa si v reakcii Glváč nedával. „Tak, pán špinavec Matovič!” začal drsný status a šéfovi OĽaNO odkázal, aby už ani nechodil do parlamentu ako tam nechodil ani doteraz. „Vy ste psychopat a Vás to musí dobehnúť ešte na tomto svete! Pri smrti dať takýto status môže len hyena! Bieda, hnus a kecy!” uzavrel Glváč rozhorčene.

Aj analytik Ján Baránek nepovažuje takéto vyjadrenia za vhodné – označil ich za príliš brutálne a nepríjemné. „V deň úmrtia nie sú takéto vyhlásenia vhodné,“ povedal.

Status Martina Glváča

Autor: ph, Zdroj: SITA, Foto: SITA/Ľudovít Vaniher, Branislav Bibel, FB / Igor Matovic, Martin Glváč