Domáce Politika Top

Bugár sa hádal s ľuďmi, nahnevaný odkaz: Už ma to prestáva baviť!

BRATISLAVA – Obviňujete ľudí na základe novinových článkov! Šéf koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár sa na svojom Facebooku pustil do hádky s ľuďmi. Témou bola smrť investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny a dvojica Viliam Jasaň a Mária Trošková.

Politik v pondelok večer na sociálnej sieti uviedol, že bol ticho, lebo mnohí boli príliš hluční. „Nevynášajme ortieľ bez relevantných informácií. Nezneužívajme smrť dvoch nevinných mladých ľudí na komentáre, ktoré sú za hranicou,” napísal Bugár a vyjadril úprimnú sústrasť.

Už ma to prestáva baviť, odkazuje Bugár

Bugár následne nahnevane reagoval na príspevok Verony, ktorá mu odkázal, že nikto nechce, aby kričal a obviňoval ľudí. „Chceme, aby ste ako strana zaujali postoj k tomu, že tajomník bezpečnostnej rady a štátna radkyňa má prepojenia na taliansku mafiu,” napísala mu.

„Už ma to prestáva baviť! Na základe novinových článkov obviňujete ľudí! Nič Vám nehovorí to, že o vine rozhodujú súdy? Ak sa potvrdí ich prepojenie s mafiou, budeme trvať na vyvodení prísnych dôsledkov,” odpovedal politik.

V ďalšom z príspevkov ale dodal, že ak sa potvrdí, že Ficova asistentka Mária Trošková bola v kontakte s mafiou, strana bude žiadať, aby z úradu vlády odišla. Dnes ale dodal, že mať aj podnikateľský kontakt s človekom, ktorý môže byť členom mafie, nemusí znamenať spoluprácu s mafiou.

„Preto na rozdiel od Vás čakám na dôkazy o spolupráci s mafiou a nie na novinové články o tom, že mala kontakty na spomínaného pána,” napísal Bugár v reakcii na príspevok komentujúceho Tomáša.

Autor: ph, Foto: FB / Béla Bugár, SITA/Branislav Bibel