Domáce Politika Top

FOTO Beňová si rýpla do Kisku, filozofovala: Človek si robí plány a Boh sa len usmieva

BRATISLAVA – Ku kauze prezidenta Kisku, ktorá v posledných dňoch opantala slovenský internet, sa vyjadrila aj smeráčka Monika Beňová. Zaujal ju predovšetkým spôsob, akým sa dostali rôzne dokumenty k médiám – prostredníctvom anonymného tipu.

Europoslankyňa prirovnávala súčasnú situáciu k tomu, ako asistent poslanca Jozefa Rajtára a bývalý zamestnanec Tatrabanky Filip Rybanič uvidel účet Roberta Kaliňáka, na ktorom si všimol nezrovnalosti, a následne s tým vyšiel na verejnosť.

Mal sa vraj ospravedlniť

„Yegora T…nepoznám, ale predsa len, keď bývalý zamestnanec banky dával informácie o ministrovi, tak bol ten spravodlivý a dobrý, tak “Yegor” je rovnaký prípad a pán prezident mal povedať že sorry, fincoval som si kampaň cez firmu, ktorá patrila mne a bratovi a keď sa to DÚ nepáčilo, tak sme ten sporný rozdiel doplatil,” uviedla na Facebooku.

Podľa Beňovej sa Kiska jednoducho mal ospravedlniť, ako dodáva, „veď už by sme prepáčili,” s dodatkom, že sa stanú aj horšie veci. „Nuž, ako vraví stará múdrosť, človek si robí plány a Boh sa len usmieva,” uzatvorila svoj status.

Status Moniky Beňovej – FB / Monika Flašíková-Beňová

Zdroj: ph, Foto: FB / Monika Flašíková-Beňová, SITA