Domáce Politika Top

FOTO Beňová o Dankovi aj koaličnej kríze: Pustila sa do Sulíka, je to tragikomické!

BRATISLAVA – Andrej Danko urobil chybu, ale to, že sa mu smeje Richard Sulík, je tragikomické. Takto sa o udalostiach posledných dní vyjadrila na Facebooku europoslankyňa Monika Beňová.

Ako tvrdí politička v statuse, šéf národniarov svojim rozhodnutím nekonal uváženie a zodpovedne a to ani vo vzťahu k vlastnej strane. „Ale že sa mu zato vysmieva práve bývalý predseda NR SR R. Sulík, ktorý rovno zhodil vládu ktorej bol súčasťou, je predsa len akosi tragikomické,” vysvetľuje Beňová.

Vybičované emócie

„Každá vláda má svojich oponentov v parlamente je to opozícia. Niektoré vlády ( nielen na Slovensku) sú médiami protežovanejšie, niektoré kritizovanejšie. Nie je to fér, ale je to realita,” píše a pokračuje. „Súčasná vláda vznikla po voľbách ako “maximum možného” z výsledku hlasov, ktoré dali stranám a hnutiam občania.”

Beňová, že zmysluplná alternatíva neexistovala, za čo mohol aj fakt, že situácia bola vybičovaná emóciami a aj kvôli nástupu nových strán do parlamentu. „Takmer od dňa zostavenia sučasnej vlády sa v opozícii unisono smejú A. Dankovi, ale po voľbách by dal R. Sulík ( a aj M. Beblavý a aj V. Remišová ….) čokoľvek zato, ak by s nimi do vlády išiel. Preto mi na strane médií chýba trochu objektívnosti,” uzatvára.

Status Moniky Beňovej

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Monika Flašíková-Beňová