Domáce Politika Top

FOTO Beňová bráni Smer a Pellegriniho: A my sme tu vraj tí arogantní!

BRATISLAVA – Europoslankyňa Monika Beňová v tom má jasno. Vyjadrila sa aj k súčasnej vládnej kríze, ktorá vrcholí po tom, čo prezident Andrej Kiska odmietol návrh novej vlády Petra Pellegriniho. Na Facebooku skritizovala opozičnú SaS a myslí si, že Pellegrini si zaslúži viac rešpektu.

Beňová sa obáva, že v SaS vypuklo nejaké čudné zúfalstvo. V statuse na Facebooku tak reagovala na výroky z SaS, podľa ktorých je Smer personálne prázdny po tom, čo novej vlády ponúkol političku z komunálnej politiky – Ľubicu Laššákovú. Servítku pred ústa si veru europoslankyňa nedávala.

„SaS, strana s 200 členmi, ktorej predseda, potom čo úplne nezmyselne kandidoval do EP kam ani navyše nechodí a má najnižšiu účasť na zasadnutiach, namiesto toho aby tam logicky pustil L. Nicholsonovú ako dvojku a robil doma zodpovednú opozičnú politiku, strana ktorej najznámejší poslanec radšej odišiel do mimoparlamentného subjektu, strana kde Galko verejne zhodí vlastnú kolegyňu kvoli odpovedi novinárke,strana ktorej poslanec išiel za ňu kandidovať lebo za Smer by nebol na “zvoliteľnom” mieste, táto strana len pre svoju úplnú programovú, hodnotovú a politickú prázdnotu zahlási, že postúpiť z komunálnej politiky do vrcholovej je personálna “vyprázdnenosť”. Dodám len, že táto strana s touto mentálnou výbavou chce predčasné voľby a už zostavuje vládu. A my sme tu vraj tí arogantní akože,” uzavrela.

Status Moniky Beňovej

Zaslúži si viac priestoru, dôvery a rešpektu

Dnes sa Beňová vyjadrila, že „Pellegrini si zaslúži určite viac priestoru, dôvery a rešpektu, akých sa mu v týchto dňoch v médiách dostáva”. Tvrdí, že Pellegrini je rovnako autonómny ako podpredsedovia iných strán. „Dokáže využiť svoj pokojný a rozvážny prístup v rozhodnutiach,ktoré sú teraz dôležité a to už podpredsedovia iných strán dokážu v oveľa menšom rozsahu,” myslí si.

„Ak mu v tejto chvíli niekto autoritu uberá, sú to práve zbytočné výkriky od tých z vás, ktorí by ste mali byť profesionálne nadstranícki. Opozícia, tá si to len prečíta, zvolá si tlačovku a zopakuje to, čo si prečítala,” dodala.

Status Moniky Beňovej

Autor: ph, Foto: SITA/Marko Erd, FB / Monika Beňová