Domáce Kultúra Spoločnosť Top

FOTO Absolútna Slovenka roka Andrea Gontkovičová. Pre toto je výnimočnou ženou

Zdroj: slovenkaroka.sk

BRATISLAVA – Slovensko si opäť uctilo ženy, ktoré sú výnimočné a úspešné vo svojom povolaní. Absolútnou Slovenkou roka 2019 sa stala víťazka kategórie biznis a manažment Andrea Gontkovičová. Svojim nadaním a pracovitosťou sa dokázala vo svojom fachu dostať na vrchol. Pocta a uznanie však patrí aj ďalším deviatim ženám, ktoré boli nominované v jednotlivých kategóriách. Počas večera si sošku odniesli tiež tri dámy, ktoré získali tzv. Mimoriadne ocenenie.

 

Nedeľňajším galavečerom v budove Slovenského národného divadla vyvrcholil už jedenásty ročník čitateľskej ankety Slovenka roka 2019. O titule Absolútna Slovenka roka rozhodla nominačná komisia hlasovaním. Ocenenie získala členka manažmentu a riaditeľka pre inovácie a rozvoj v spoločnosti Philip Morris Andrea Gontkovičová. Absolútnej Slovenke roka patrí zároveň aj prvenstvo v kategórii biznis a manažment. Gontkovičová má na starosti inovácie a komercionalizáciu výrobkov s potenciálom so zníženými zdravotnými rizikami. Narodila sa v Liptovskom Mikuláši, ale od útleho detstva žila vo Svite. V spoločnosti Philip Morris pracuje už od roku 1997.

Víťazka absolútnej Slovenky roka Andrea Gontkovičová pre Glob.sk opísala pocity, ktoré ju sprevádzali po vyhlásení ocenenia. ,,Cítila som hlavne veľkú pokoru a vďaku. Veľmi si toto ocenenie vážim a beriem ho ako veľký záväzok do budúcnosti. Je to pre mňa veľké povzbudenie k tomu, aby som sa aj naďalej snažila, robiť všetko čo najlepšie a šírila dobré meno Slovenska doma aj v zahraničí.” Zároveň dodala, že stať sa víťazkou bolo pre ňu veľké prekvapenie. ,,Pre mňa bola veľká česť byť už len nominovaná.”

 

Absolútna Slovenka roka 2019 Andrea Gontkovičová. Zdroj: slovenkaroka.sk

Absolútne Slovenky roka

Ďalšie nominácie

Okrem Absolútnej Slovenky roka sa počas večera vyhlásili aj víťazky nominované v deviatich kategóriách: Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie, Podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita. Ocenenia získajú dámy na základe výsledkov hlasovania divákov a čitateľov.

V kategórii Umenie a kultúra získala ocenenie herečka, členka Činohry SND Diana Mórová. Za oblasť Médiá a komunikácia si cenu prevzala televízna moderátorka, členka autorského tímu relácie Dámsky klub Soňa Müllerová. V kategórii Veda a výskum bola ocenená pracovníčka Ústavu biochémie a mikrobiológie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU Daniela Hudecová. Víťazkou kategórie Podpora mladých talentov sa stala zakladateľka, dirigentka a manažérka Bratislavského chlapčenského zboru Magdaléna Rovňáková. Za oblasť Športu patrí cena slovenskej reprezentantke v biatlone, členke Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica Paulíne Fialkovej. Učiteľke Základnej školy v Muránskej Dlhej lúke, ktorú navštevuje 67 výlučne rómskych žiakov z neďalekej osady Rúbanka Monike Podolínskej patrí ocenenie v kategórii s názvom Vzdelávanie. Kráľovnou kategórie Charita sa stala výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová. Martina Dubovcová, vedúca sestra na Psychiatrickej klinike Jesseniovej lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice v Martine, si odniesla sošku v kategórii Zdravotníctvo.

Redakcia týždenníka Slovenka udelila aj Mimoriadne ocenenie. To putovalo do rúk trom výnimočným osobnostiam. Získala ho herečka Marína Kráľovičová, Gabriela Belopotocká a Darina Laščiaková.

 

Mimoriadne ocenenie získala aj herečka Marína Kráľovičová. Zdroj: slovenkaroka.sk

Muži ženám

Organizátori tohtoročného podujatia sa rozhodli postaviť program len na mužských interpretoch. Predstavili sa Miro Žbirka, Peter Lipa, Marián Vojtko, Otokar Klein, kapela ElevenHill, Janoska Ensemble, Bratislavský chlapčenský zbor a Jozef Hollý. Divákov večerom sprevádzala moderátorská dvojica Ľubomír Bajaník a Janette Štefánková.

 

Moderátori večera. Zdroj: slovenkaroka.sk

Úspešné dámy

Čitateľskú anketu organizuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom. O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodujú čitatelia týždenníka Slovenka a spoločne s divákmi, či poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na webovej stránke. Víťazky kategórií získali bronzové sošky, ktoré tento rok vytvorila sochárka Anna Brisudová. ,,Anketa je pokračovaním podujatia, ktoré Slovenka organizovala v minulých rokoch pod názvom Žena a Muž roka. Jej filozofiou je prezentovať dámy, ktoré sú výnimočné a úspešné vo svojom povolaní. Dámam, ktoré mnohokrát svojou prácou zviditeľnili Slovensko v zahraničí,” napísali na stránke slovenkaroka.sk

Šesť ročníkov ankety bolo usporiadaných pod záštitou vtedajšej Prvej dámy Slovenskej republiky Silvie Gašparovičovej. Od roku 2015 prevzal záštitu nad slávnostným podujatím prezident Andrej Kiska.

 

Galéria
Mimoriadne ocenenie – Gabriela Belopotocká. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Šport – Paulína Fialková. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Biznis a manažment – Andrea Gontkovičová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Médiá a komunikácia – Soňa mullerová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Veda a výskum – Daniela Hudecová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Vzdelávanie – Monika Podolinská. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Podpora mladých talentov – Magdaléna Rovňáková. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Zdravotníctvo – Martina Dubovcová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Umenie a kultúra – Diana Mórová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Charita – Eva Kováčová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Absolútna Slovenka roka – Andrea Gontkovičová. Zdroj: slovenkaroka.sk
Galavečer Slovenka roka. Zdroj: slovenkaroka.sk
Nominačná komisia. Zdroj: slovenkaroka.sk
navigate_before
navigate_next