Domáce Top

Forai podá vo štvrtok trestné oznámenie na Beblavého

BRATISLAVA – Bývalý generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcel Forai podá vo štvrtok trestné oznámenie na poslanca Miroslava Beblavého (Sieť) za ohováranie. “Zároveň sa budem brániť v občiansko-právnom spore na súde,” uviedol vo svojom stanovisku.

Útok na svoju osobu zo strany poslanca Beblavého považuje Forai za predvolebnú kampaň. “Nechcem, aby touto predvolebnou kampaňou trpela Všeobecná zdravotná poisťovňa, ktorá počas môjho vedenia urobila viacero dôležitých reforiem a systémových krokov prospešných pre celý systém zdravotného poistenia,” konštatoval.

Bývalý generálny riaditeľ požiadal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, aby objektívne skontroloval všetky zmluvy, ktoré poisťovňa podpísala s firmami, v ktorých pôsobila Anna Sučková od roku 2004, keď bola podpísaná prvá zmluva. Týmto krokom chcel Forai podľa jeho slov dokázať, že sa nedopustil ničoho nezákonného.

Zároveň vyzval poslanca Beblavého, aby si prestal na značke VšZP robiť predvolebnú kampaň. “Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií aj napriek mojej demisii, konať môže a teda môže rozhodnúť, či som bol alebo nebol v konflikte záujmov,” podotkol Forai.