Fiľakovo Regióny

Fiľakovo čaká rekonštrukcia. Do ciest investuje sto tisíc eur, obnoví aj chodníky

FIĽAKOVO – Približne 5000 štvorcových metrov plochy ciest plánuje v najbližších týždňoch zrekonštruovať samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec. Podľa slov Ivana Vanka, vedúceho oddelenia výstavby, životného prostredia a stratégie rozvoja Mestského úradu Fiľakovo, budú celkové náklady vo výške zhruba 100-tisíc eur.

 

„Úplne nový asfaltový koberec dostanú ulice B. S. Timravy, Jókaiho, B. Smetanu a Čajkovského. Približne 80 metrov nového asfaltu by mala dostať aj Železničná ulica,“ konkretizoval Vanko.

Okrem ciest mesto od začiatku júla obnovuje aj niektoré chodníky, napríklad pri pošte a na Hlavnej či Školskej ulici. V pláne je aj úprava priechodov pre chodcov, najmä na Mlynskej a Biskupickej ulici, ako aj na križovatke Hlavnej a Jilemnického ulice.

„Priechody nesmú byť bližšie ako desať metrov od križovatiek, čo momentálne nie všade platí. Budeme musieť preto niektoré presúvať. Dodržiavanie noriem budeme preverovať a podľa potreby priechody upravovať aj na našich miestnych komunikáciách,“ doplnil Vanko s tým, že práce na priechodoch v meste budú stáť dokopy do 15-tisíc eur.