Domáce Politika

Fico vylúčil predčasné voľby. Tvári sa, že je všetko v najlepšom poriadku

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Vládna koalícia funguje a nie je dôvod na skrátenie súčasného volebného obdobia. Uviedol to na dnešnom tlačovom brífingu predseda strany Smer-SD Robert Fico s tým, že koalícia má záujem zvoliť ďalších kandidátov na post ústavných sudcov. Fico tiež povedal, že rokovanie na pondelňajšej Koaličnej rade bolo konštruktívne, pričom strany vedia prijímať zásadné legislatívne opatrenia.

„Vládna koalícia funguje a nie je dôvod na skracovanie volebného obdobia. Minuloročné zmeny vo vláde SR priniesli stabilitu a nevidíme žiadnu alternatívu,” povedal Fico. Koalícia chce predložiť prezidentovi ďalšie mená na chýbajúce miesta na Ústavnom súde SR, pričom presné počty budú ešte predmetom rokovania. Fico nekonkretizoval, či bude opäť strana Smer-SD trvať na tajnej voľbe sudcov, ako v predošlých dvoch prípadoch. Na ústavnom súde v Košiciach treba obsadiť ešte šesť miest.

Robert Fico označil opozíciu za neschopnú sa dohodnúť. „Nevedia sa dohodnút vo dvojici, takže si neviem predstaviť, ako to bude vyzerať, keď sa stretnú ôsmi, ale to už nechajme na voliča, ako sa rozhodne v najbližších parlamentných voľbách,” dodal Fico na margo politickej opozície. Predseda strany Smer-SD neobišiel ani prezidenta Andreja Kisku, ktorého vyjadrenia v zahraničí sú podľa Fica neakceptovateľné. „Pán Kiska hrubo zneužíva svoju funkciu na čisto stranícke účely. Prezident nemôže chodiť po zahraničí a nadávať na vlastnú krajinu. Chcem ho vyzvať, aby sa do posledného momentu svojho pôsobenia zdržiaval takýchto vyjadrení,” uzavrel Fico.