Domáce Politika Top

Fico načapaný pri klamstve? Na súd neprišiel, no videli ho behať

BRATISLAVA – Kokaínová kauza Ján Počiatek verzus Martin Daňo, ktorá mala pokračovať pojednávaním na Okresnom súde Bratislava III, sa dnes nikam neposunula. Svedok, ktorým mal byť Robert Fico, sa totiž ospravedlnil s odôvodnením, že je chorý.

Pojednávanie sa malo uskutočniť o 13:00, pričom premiér mal svedčiť v prípade ohovárania zo strany Martina Daňa. Známy aktivista pred tromi rokmi vyzval exministra financií Počiatka zo strany Smer-SD, nech sa podrobí drogovému testu – podozrieval ho totiž z užívania kokaínu. Počiatek sa žiadnemu testu nepodrobil a následne sa rozhodol brániť trestným stíhaním voči Daňovi za ohovoránie.

Obhajcom obžalovaného je v tomto prípade Daniel Lipšic, poslanec za OĽaNO-NOVA, ktorý sa do Fica a jeho činu pustil na svojom profile na najrozšírenejšej sociálnej sieti. „Dnes mal prísť vypovedať ako svedok v kauze Martina Daňa predseda vlády Robert Fico. Samozrejme, ráno volali na súd z Úradu vlády, že premiér ochorel. Želám mu skoré vyzdravenie (zrejme zajtra na rokovaní vlády už bude celkom zdravý).“

Ako uvádza Denník N, Fico zatiaľ potvrdenie o svojej práceneschopnosti súdu nepredložil. Podľa Lipšica by premiér mal predložit doklad o tom, že nie je spôsobilý zúčastniť sa dnešného pojednávania, ak zákon platí pre každého “Takže vyzývam R. Fica, aby sa prestal vyhýbať súdnym konaniam, a najmä tým, ktoré iniciuje jeho polícia a prokuratúra. Lebo zdá sa mi, že keď sa rozdávala odvaha asi zostal stáť v inom rade,” nezabudol si na záver Lipšic trochu rýpnuť.

V reakcii na Lipšicov status sa ale objavil zaujímavý komentár, podľa ktorého sa chorý premiér zrejme neštíti športovať. „Haha, zaujímavé, že som ho videla pred Bonaparte vystupovať z auta aj so svojim psíkom v bežeckom oblečení. Na prvý pohľad by som povedala, že práve dobehali, ale ak je p. premiér chorý, tak to musel byť omyl,“ napísala jedna komentujúca.

ficovic

Zdroj: glob.sk, dennikn.sk, Foto: SITA, FB