Domáce Politika Top

Fico telefonoval so šéfom VšZP: Návrh ozdravného plánu nepodporí

BRATISLAVA – Premiér Robert Fico nepodporí ozdravný plán Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) v jeho súčasnej podobe. Povedal to dnes v telefonickom rozhovore s generálnym riaditeľom VšZP Miroslavom Kočanom, ktorý zverejnil na svojej facebookovej stránke.

Premiér šéfa poisťovne požiadal, aby „nezmyselný ozdravný plán” stiahol. „Ak máte na niekom šetriť, tak šetrite na svojich ľuďoch, sekretárkach, autách, na budovách, ale nebudete šetriť na starých ľuďoch s nejakými plienkami,” povedal Kočanovi Fico s tým, že v takejto podobe ozdravný plán” nikdy nepodporí”.

Nemohol to odsúhlasiť

Premiér nesúhlasí s tým, aby prijímané opatrenia išli proti pacientovi. „Neprejde vám šedý zákal, neprejde vám hepatitída ani žiadne plienky. Nič také by som nemohol odsúhlasiť,” vyhlásil Fico. Zdôraznil, že bude robiť všetko pre to, aby mal minister zdravotníctva Tomáš Drucker dosť peňazí a vedel situáciu riešiť.

Kočana podľa jeho slov mrzí, že návrh ozdravného plánu, ktorý predložila VšZP ministerstvu zdravotníctva, sa stal mediálnou témou. „Nabudúce to určite urobíme inak,” zdôraznil. Fico ho v tejto súvislosti na záver požiadal, aby ďalšie návrhy predložil najprv jemu a poradil sa s ním.

Foto: SITA, Video: FB / Robert Fico