Domáce Politika Top

Fico sa presťahuje, no vracia úder: Daňový podvodník ho vyháňať nebude

BRATISLAVA 21.  – Premiér Robert Fico sa odsťahuje z komplexu Bonaparte, keď si nájde dom, v ktorom bude bývať do smrti. „Nemám 30 rokov a nie som nejaký dromedár, aby som sa sťahoval každé dve hodiny,” povedal dnes pre médiá v súvislosti s otázkou, či sa presťahuje zo svojho súčastného bytu, ktorého majiteľ Ladislav Bašternák bol políciou obvinený zo zločinu krátenia dane a poistného.

Premiér totiž pred časom vyhlásil, že v prípade vznesenia obvinenia sa pre neho bývanie v byte stane neprijateľným. Premiér si podľa vlastných slov v súčastnosti hľadá „definitívne bývanie”, pričom má vyhliadnutých niekoľko lokalít. „Daňový podvodník Matovič ma nebude vyháňať z bytu,” vyhlásil.

Dôkaz, že orgány si robia svoju robotu

Predseda vlády zdôraznil, že tým, že si prenajíma súkromný byt za vlastné peniaze, šetrí na rozdiel od prezidenta Kisku peniaze štátu. Ako povedal, jeho súčasný byt je reprezentatívny a prijal v ňom niekoľko premiérov, alebo napríklad predsedu Európskej rady Donalda Tuska.

Podľa Fica je zároveň obvinenie Ladislava Bašternáka dôkazom, že orgány činné v trestnom konaní si robia svoju robotu. „Rozhodnutie, ktoré bolo urobené, dokazuje, že nikto nikomu nič nebráni,” dodal premiér.

 

Prečítajte si viac o obvinení Ladislava Bašternáka!

Foto: SITA