Domáce Politika Top

Fico reaguje na Danka: Absurdný krok, zajtra si to vydiskutujú

BRATISLAVA – Predseda vlády a strany Smer-SD Robert Fico očakáva, že predseda Slovenskej národnej strany (SNS) a Národnej rady SR Andrej Danko vysvetlí partnerom na Koaličnej rade, ktorá sa bude konať v utorok o 10:00, „absurdný krok Slovenskej národnej strany, ktorý nevnáša do spoločnosti pokoj a stabilitu”.

Ako sa ďalej píše v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová, Smer-SD sa na rokovaniach bude správať zodpovedne voči voličom i krajine.

Danko vypovedal Koaličnú zmluvu

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko vypovedal Koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd. Ako dôvod uvádza absolútnu nevyhnutnosť zmeny nastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu, s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.

„Dobrá sociálno-ekonomická situácia roku 2017 ukazuje, že je nutné sa zamerať na nové výzvy a priority, ktoré je potrebné premietnuť do koaličnej dohody a nového programového vyhlásenia vlády. Keď sa darí ekonomike štátu, musia to pocítiť aj samotní občania,“ uvádza sa vo vyhlásení. SNS zároveň navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením Slovenskej národnej strany o možnosti zostavenia novej Koaličnej zmluvy.

Foto: SITA