Regióny Trnava

Fakultná nemocnica v Trnave sa pripravuje na druhú vlnu COVID-19

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

TRNAVA – Fakultná nemocnica (FN) Trnava je pre druhú vlnu pandémie COVID-19 pripravená izolovať kliniku infektológie a v prípade potreby reprofilizovať pre pacientov s týmto ochorením ďalších viac ako 200 lôžok iných pracovísk. Uviedol to pre TASR hovorca nemocnice Matej Martovič.

 

“V prípade nárastu hospitalizovaných pacientov na COVID-19 budeme postupovať v súlade s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Trnava,” uviedol pre TASR. Klinika infektológie FN je jediným lôžkovým zariadením svojho druhu v Trnavskom kraji, v súčasnosti má vyčlenenú pre pacientov s COVID-19 jednu časť, kde je deväť lôžok. V prípade potreby klinika poskytne aj ďalšie svoje lôžka, ktorých je spolu 32. Nemocnica aktuálne disponuje 42 pľúcnymi ventiláciami, pričom očakáva dodávku ďalších týchto zariadení.

Od začiatku pandémie vo FN hospitalizovali 28 pozitívnych pacientov, z nich jeden zomrel. “Aktuálne k strede máme hospitalizovaných troch pozitívnych pacientov a jedného s podozrením na ochorenie,” uviedol Martovič. Ak sa situácia bude s ochorením COVID-19 zhoršovať, nemocnica pristúpi opäť k zákazu návštev. Postaví triediaci stan pred areálom nemocnice, ako to bolo pri prvej vlne a vytvorí aj ‘červený urgent’ pre pacientov s podozrením na ochorenie. “Fakultná nemocnica Trnava má zabezpečený dostatok osobných ochranných pomôcok a vytvára ďalšie zásoby,” dodal Martovič.