Banská Bystrica Bratislava Nitra Regióny Top

Spoveď ženy, ktorá sa stala obeťou svadobného podvodníka. Petru mal týrať aj obrať o majetok

Na oko šťastná rodinka ukrývala podľa Petry desivé tajomstvá, ktorými boli milenky a fyzické útoky. Zdroj: fb PJ

BANSKÁ BYSTRICA – Strach o budúcnosť. Petra z Banskej Bystrice sa po rozvode sama stará o dcérku a syna zo svojho nevydareného manželstva s bývalým policajtom, v ktorom mala prežívať množstvo násilia, bitiek a sĺz. Odkedy od svojho muža odišla, tvrdí, že jej na dve deti riadne neprispieva a jej chýbajú peniaze na holú existenciu. Z príjmu, ktorý má, jej totiž nezostáva nielen na chod domácnosti, ale najmä na prenájom bytu, do ktorého sa so svojim dvomi malými deťmi po rozvode utiahla. Hrozí im, že skončia na ulici.

Skutočný život začala spoznávať Petra pred šiestimi rokmi, keď sa doslova až po uši zamilovala do Františka, s ktorým sa zosobášila po mesiaci a pol spoločného randenia. „Zoznámili sme sa na zoznamke. Vtedy som bola mladá 28-ročná a naivná žena, ktorá strašne chcela mať vzťah aj rodinu, a on mi už po takom krátkom čase navrhol manželstvo. Bola som do neho zaľúbená, tak som jeho návrh prijala,“ spomína Petra na začiatok života s mužom, z ktorého sa postupne vykľul zrejme niekto iný, než si predstavovala.

Petra kruto doplatila za svoju lásku a najmä strach odísť od muža, ktorý ju bil aj psychicky týral. Zdroj: fb PJ

Milenky striedali časté facky

Svetielko pochybnosti nebliklo Petre ani vtedy, keď ich sobáš prebehol tajne. „Bolo mi ľúto, že som tam nemala rodičov, ktorí ťažko niesli, keď som im povedala, že som už vydatá. Mamina to znášala veľmi ťažklo a otec sa so mnou nebavil vôbec, ba naštrbené vzťahy s ním mám pre to doteraz,“ smutne pridáva mladá žena. A to ešte netušila, čo ju čaká v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. „Ani neviem prečo, ale postupne sa mi začali ozývať jeho milenky, ktoré mal už v našom manželstve, a ktoré som mu, úplne náhodou, našla v našom tablete. Zistila som, že on chodil zo vzťahu do vzťahu, pričom popri mne, ako manželke, mal strašne veľa iných žien,“ vraví s povzdychom Petra, ktorá mala dostať od manžela prvú facku vtedy, keď mu vraj odhalila jeho neveru. „Bola som hlúpa a naivná, navyše som sa bála, čo by povedala moja rodina, a tak som to nechala tak. Žiaľ, on neprestal ani s milenkami, ani s bitím,“ skonštatovala nešťastná žena, ktorá dokonca asi mesiac po svadbe zistila, že jej „láska“ má nemanželskú dcéru, ktorá sa mu narodila týždeň pred ich svadbou.

Rany na líci, ako je táto, Petra za päť rokov manželstva ani nedokázala spočítať. Zdroj: Archív PJ

Bitky aj počas tehotenstva

Nepochopiteľné je, prečo Petra od manžela neodišla skôr, keďže prvé dieťa sa im narodilo až dva roky po svadbe. „V roku 2014 som potratila, a to ma krátko predtým prvýkrát vyfackal, opäť som otehotnela až v ďalšom roku. V apríli 2016, teda dva mesiace pred pôrodom, mi síce napísala ďalšia jeho milenka, no ani to ma od neho neodradilo, pretože som ho veľmi milovala a myslela som si, že dieťa ho zmení. Žiaľ, nestalo sa,“ povzdychne si Petra, ktorá postupom času predsa len začínala situáciu chápať. Naivnú ženu ale neprebrala ani udalosť z augusta 2016, keď ju mal jej manžel opäť zmlátiť. „Bolo to, keď sme krstili prvú dcérku. Pre niečo sme sa pohádali a on ma nielen zbil a kopal, ale aj doslova ťahal za sebou za vlasy po obývačke. Toto bol už naozaj extrém,“ opisuje „lásku“ svojho manžela Petra, ktorá bola v tom čase iba dva mesiace po pôrode a mesiac po smrti matky.

„Raz mi tablet rozbil o nohu a neskôr v aute, kde som sa nemohla brániť, ma päsťami mlátil do ruky priamo pred našimi deťmi. Zmlátil ma aj potom, keď som bola opäť tehotná. Kopal do mňa a pritom sa smial,“ opisuje svoje útrapy Petra. Týždeň pred jej odchodom z domu mal však napadnúť nielen ju, ale i syna, ktorého mal na rukách. „Hodil ho do postieľky, aby ma mohol zmlátiť, pričom mu spôsobil poranenie na hlave. Škoda len, že som nabrala odvahu vzoprieť sa mu až pri dvoch deťoch. Až priveľmi neskoro som si uvedomila, že takto predsa žiť a vyrastať nemôžu, ale on, ako bývalý policajt, si dokázal vždy všetko vybaviť tak, že sa mu nič nestalo,“ dopĺňa nešťastná žena, ktorá ale ešte netušila, že ani po rozvode nebude mať pokoj a čakajú ju ešte ťažšie chvíle.

O modriny na tele nemala Petra po ranách od dnes už exmanžela núdzu. Zdroj: Archív PJ

Rozvodom sa zlo neskončilo

Petra po všetkých avantúrach svojho manžela a bitkách, ktoré od neho mala dostať, sa napokon predsa len rozhodla podať žiadosť o rozvod. „Rozviedli nás za necelé dve hodiny i napriek tomu, že sme mali spolu už dve deti, lebo sudkyňa usúdila, že za taký krátky čas, čo sme spolu chodili, sme nemali možnosť spoznať svoje rozdielne povahy,“ opísala žena rýchly spád počas rozvodu. Šokom zo strany už jej exmanžela ale vraj stále nebolo konca. „Viem, že už týždeň po našej svadbe nalákal jednu ženu podpísať ručenie na jeho dom. Mne po ňom ostali na krku dva úvery napísané na mňa. Peniaze sa použili na dom, kde sme spolu bývali, no ten bol jeho, takže po rozvode mi nezostalo vôbec nič, iba dlhy. Obral ma ešte aj o moje vlastné auto. Navyše, úver, ktorý nedokážem splácať, keďže mi načas neplatí alimenty, chce banka spoplatniť,“ odkrýva Petra „nášľapné míny“ svojho exmanžela, ktorý vraj s psychickým týraním neskončil ani po rozvode. „Udával ma na sociálke, vraj týram deti, robil mi úmyselne zle, a to cez deti. Vyhrážal sa, že ma položí na lopatky a vezme mi deti,“ dodala Petra, ktorá na svojho exmanžela podala trestné oznámenie.

„Ešte aj dnes mi píšu exmanželove milenky a z ich sms správ sa dozvedám, čo všetko mi počas nášho spoločného života navyvádzal,“ vraví Petra smutne. Zdroj: Glob.sk/juh

Na deti sa mu platiť nechce

Trestné oznámenie sa týkalo sumy 1310 eur, ktorú dlhuje na výživnom. Dcérke ale vraj nedal ani ústne sľúbených 150 eur na jasličky. Petra je v takej vážnej situácii, že nedokáže normálne s oboma malými deťmi žiť a ešte splácať prenájom za byt, v ktorom žijú, takže jej reálne hrozí, že skončia na ulici. „Zarábam síce 550 eur v čistom, ale nájom mám 380 eur, navyše, mesačne musím zaplatiť za úvery 200 eur. Už na toto nestačí môj príjem, nieto ešte vyžiť s dvomi deťmi. Ak by mi exmanžel platil to, čo má určené súdom, pri veľkej skromnosti by sme ako tak vyžili, ale takto sa to jednoducho nedá. Známa mi poradila, aby som si požičala peniaze, čo som aj spravila, no už si nemám od koho, navyše aj tie požičané musím predsa vracať,“ opisuje súčasnú komplikovanú situáciu mladá mamička, ktorá sa k nejakým alimentom dostane vždy až po troch mesiacoch, keď dostane náhradné výživné, respektíve niečo vymôže exekútor. „Nechápem, prečo matka musí čakať tri mesiace, kým môže podať trestné oznámenie na otca detí za neplatenie výživného. Ale deti predsa potrebujú jest hneď! Potrebujú kde spať a mať strechu nad hlavou. Toto však v našom štáte asi nikoho nezaujíma. Chcete náhradné výživné? I na to musíte čakať tri mesiace kým exekútor v tejto veci vôbec začne konať. A pritom je to podnikateľ, takže peniaze na jeho deti, ktoré si narobil, by predsa mal mať,“ vraví smutne nešťastná žena.

Po rozvode sa Petre žije mimoriadne ťažko, so svojimi dvomi deťmi je však šťastná a nadovšetko ich ľúbi. Zdroj fb PJ

Pre „lásku“ prišli o peniaze

Podarilo sa nám spojiť aj s dvomi ženami, ktoré majú s Petriným exmanželom tiež zlé skúsenosti. V čase, keď bol s jednou z nich v partnerskom vzťahu, mal ju obrať o pekný balík peňazí. „Celé to robí tak sofistikovane, že mu vlastne podvod dokázať nemôžu, lebo na zmluvách nie je písaný on, ale žena, od ktorej potom zväčša dostane peniaze na ruku. Presne, ako u mňa. Pričom ja som mu dala nielen peniaze z pôžičky, ale aj tie, čo som mala ušetrené. Podala som síce na neho i trestné oznámenie, lenže na polícii sa nič nevyriešilo. Aj ho vypočuli, aj mu dokázali úmysel, lenže tým to i skončilo, pretože obvinený nebol. Keď som to riešila cez právničku, nejaký rok mi peniaze splácal, no potom prestal a už mi nič nedal,“ prezradila nám žena, ktorej mal František s úrokmi vrátiť 14-tisíc eur, no dočkala sa vraj iba šiestich.

Ďalšiu svoju „lásku“ mal vraj vmanipulovať do spoludlžníctva za niekoľko desiatok tisíc eur, pričom v čase podpisu zmluvy mal byť už sedem dní ženatý. „On je zlým človekom, ktorý všetky ženy iba klame a v podstate likviduje, lebo od každej, s ktorou bol, iba bral. Boli to od neho cielené a dobre vyberané vzťahy, lebo každá mu niečo poskytla,“ zhodujú sa ženy, ktoré sa zrejme stali obeťami svadobného podvodníka.

Petra má uložené rozličné listiny, vrátane trestných oznámení, ktoré jej, okrem dvoch detí, zostávajú ako „spomienka“ na spoločný život s Františkom. Zdroj: Glob.sk/juh

Všetko vraj malo byť inak

Zaujímal nás aj názor Petrinho exmanžela Františka, ktorý má však na vec opačný názor. „To, čo tvrdí moja exmanželka, sú bludy, ktoré mi strašne zasiahli do života, pretože ľudia sa na mňa teraz pozerajú cez prsty, ako na všetko možné, vrátane tyrana. Manželku som nikdy nebil. Ak by to bola pravda, prečo nešla k lekárovi, keď mala také modriny, ako to prezentovala na fotkách? Odkiaľ ich mala, vôbec netuším. Keby ich mala odo mňa, prečo ma neudala policajtom, keď k nám prišli? Lebo sa nič také nestalo. A oni tak, ako prišli, aj odišli,“ reaguje František na slová exmanželky, ktoré majú byť, podľa neho, pomstou za ich rozvod. „Mám psychologické vyšetrenie od detskej psychologičky, kde je jasne uvedené, že obe deti majú so mnou viac zážitkov, ako s exmanželkou. A navyše, ona ešte stále má moje auto. Tiež som za ňu zaplatil úver vo výške 1300 eur, pričom sme sa dohodli, že to započítame do výživného. Síce mi to prisľúbila, no vzápätí na mňa podala trestné oznámenie,“ vyvracia František slová jeho exmanželky, na ktorú podal pre zmenu trestné oznámenie on – za ohováranie a poškodenie dobrého mena. „Ba práve ja som bol niekoľkokrát na sociálke pre to, že exmanželka deťom ubližovala. Nie ja! A po rozvode mi písala, ako ma zničí,“ pridáva Petrin bývalý muž.

Rana na čele malého Františka mu podľa slov exmanželky mala zostať po tom, ako ho mal otec hodiť do postele. Zdroj: Archív PJ

Pravda raz vyjde najavo

Svoje vysvetlenie mal František aj na to, že mnohé ženy na neho ukazujú ako na toho, kto im sľuboval lásku a miesto toho ich obral nielen o peniaze, ale i o ilúzie. „Neviem, čo je na tom pravda, ale od tejto témy sa dištancujem, lebo ak by to bola pravda, prečo to neriešili právnou cestou? Obviniť ma, rovnako ako moja exmanželka, je ľahké. Ale dokázať, to už je zložité, lebo nič také sa nestalo. Napríklad tá žena, ktorej mám akože dlhovať na výživnom, dlhuje mne 9-tisíc eur, na čo mám doklad,“ rezolútne odmieta František tvrdenia žien na jeho osobu. „Sú to všetko iba reči zakomplexovaných a ohrdnutých žien, ktoré sa zrejme proti mne, neviem prečo aj s exmanželkou spojili, no pravda raz najavo určite vyjde,“ dodal František.

Galéria
Modrina, ktorú mal Petre podľa jej slov spôsobiť agresívny manžel. Zdroj: Archív PJ
Pri spomienke na to, čo všetko si musela s exmanželom prežiť sa Petre ešte aj teraz tlačia do očí slzy. Zdroj: Glob.sk/juh
navigate_before
navigate_next