Domáce Politika Top

Exzamestnankyňa ministerstva, ktorá sa postavila Lajčákovi: Kauza ožíva, výpoveď na polícii

BRATISLAVA – Zuzana Hlávková, ktorá poukázala na možné šafárenie s peniazmi na Lajčákovom ministerstve zahraničia, musela v pondelok vypovedala na polícii. Dôvod? Vyjadrenia o Zuzane Ťapákovej, ktorá bola do kauzy predražených podujatí v slovenskom predsedníctve zapletená.

Na svojej stránke na Facebooku o tom informovala slovenská pobočka Transparency International. „Zuzka Hlávková bola dnes vypovedať na polícii, keďže bývalá poradkyňa slovenského predsedníctva Zuzana Ťapáková podala na “neznámeho páchateľa” trestné oznámenie za ohováranie – vraj jej Hlávková chcela poškodiť v jej kandidatúre na šéfku RTVS…” napísali v statuse.

Status Transparency International Slovensko

Výsluch mal podľa Transparency trvať jeden a pol hodiny. Hlávková mala zopakovať a vysvetliť svoje tvrdenia tom, ako bola úloha súčasnej kandidátky na post riaditeľky RTVS na ministerstve zahraničných vecí. Momentálne sa už bude čakať na rozhodnutie polície – či sa skutok stal a v prípade, že áno, že sa po obvinení prípad posunie na prokuratúru a neskôr eventuálne aj na súd.

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Transparency International Slovensko