Domáce Kauzy Politika Spoločnosť

Exsiskár Kosík je na slobode. Tvrdí, že Saková klame

Denisa Saková podľa Kosíka klame. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA – Bývalý príslušník SIS Ľuboš Kosík pre denník SME potvrdil, že ho v Mali prepustili z väzenia.

Vo videorozhovore, ktorý denník zverejnil, uviedol, že slová slovenskej polície a ministerky vnútra Denisy Sakovej, že je ešte stále vo väzení, sú zavádzajúce a klamlivé. “Miestne úrady a miestny súd som žiadal o uvoľnenie z väznice a prepustenie na slobodu. Tieto úrady zobrali do úvahy moju žiadosť,” povedal.

Kosík je podľa vlastných slov dôležitý svedok v kauzách tajnej služby SIS a slovenská polícia podľa neho tlačila na to, aby bol vo väzbe v Mali čo najdlhšie. Zdôraznil, že väzenie prežil len vďaka svojim povahovým vlastnostiam. “Momentálne som na bezpečnom mieste, miestne úrady mi dali povolenie k pobytu,” povedal s tým, že v Mali sa môže voľne pohybovať a takisto pracovať. “Žiadam momentálne miestne úrady aj o pomoc pri svojom pracovnom zaradení,” uviedol.

Takisto chce podľa vlastných slov s pomocou právnika komunikovať s justíciou, aby informácie o kauzách nejakým spôsobom dopravil slovenskej generálnej prokuratúre. “Doteraz nikto nemal záujem o tieto informácie a neprišiel si po ne,” dodal.