Domáce Koronavírus Spoločnosť

Európania zo schengenského priestoru majú zákaz vycestovať do USA

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Spojené štáty americké (USA) vyhlásili zákaz vycestovania pre Európanov zo schengenského priestoru. Informuje o tom ministerstvo zahraničných vecí (MZV) na svojej webovej stránke. Opatrenia neplatia pre občanov USA či osoby s trvalým pobytom v USA a pre ich priamych rodinných príslušníkov.

 

„Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump oznámil 11. marca 2020 zákaz cestovania z Európy do Spojených štátov amerických počas 30 dní s účinnosťou od 24:00 piatka 13. marca 2020. Uvedené opatrenie sa týka cestovania osôb, ktoré v ostatných 14 dňoch navštívili niektorú z krajín schengenského priestoru,“ informuje rezort diplomacie s tým, že toto opatrenie sa nevzťahuje na občanov USA či osoby s trvalým pobytom v USA a priamych rodinných príslušníkov. Úplný zoznam výnimiek, na ktoré sa opatrenie nevzťahuje, je možné vidieť na webovej stránke Bieleho domu https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/proclamation-suspension-entry-immigrants-nonimmigrants-certain-additional-persons-pose-risk-transmitting-2019-novel-coronavirus/.

V prípade, ak sa Slováci ocitnú v núdzi alebo v krízovej situácii, je možné kontaktovať pohotovostnú linku Veľvyslanectva Slovenskej republiky vo Washingtone, D. C. +1 (202) 361 6298 alebo číslo diplomatickej služby MZV v Bratislave +421 2 5978 5978.