Bratislava Regióny

Elena Pätoprstá, aktivistka a zberateľka funkcií? Už je aj podpredsedníčkou BSK

BRATISLAVA – Na včerajšom zasadnutí krajského zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja sa poslanci venovali aj voľbe podpredsedov v bratislavskom VÚC. Nakoniec sú traja a je nimi Elena Pätoprstá, Alžbeta Ožvaldová a Mikuláš Krippel.

Pre aktivistku Elenu Pätoprstú je to zatiaľ najvyššie postavená funkcia, ktorú zastáva. Okrem toho je totiž aj poslankyňou v Bratislavskom mestskom zastupiteľstve, kde pôsobí v grantovej komisii programu Ars Bratislavensis, v komisii dopravy a informačných systémov a zároveň v komisii územného a strategického plánovania, životného prostredia a výstavby. Zároveň je aj poslankyňou Mestskej časti Petržalka, kde je aj predsedníčkou komisie životného prostredia a verejného poriadku a členkou komisie územného plánu, výstavby a dopravy.

Vďaka tomu, že je poslankyňou za mesto, sedí v Dozornej rade Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.  Je štatutárnou zástupkyňou minimálne v dvoch občianskych združeniach a stíha ešte podnikať. Na poste podpredsedníčky BSK sa má venovať tomu istému, čo v Petržalke a v Bratislave – oblasť životného prostredia.

Elena Pätoprstá pravidelne kandiduje za  politickú stranu Jána Budaja (Zmena zdola-Demokratická únia). Do volieb do Bratislavského samosprávneho kraja v roku 2017 išla v rámci 7 koalície (SaS, OĽaNO, KDH, MK, NOVA, OKS, Zmena zdola) a získala 10 665 hlasov.

FOTO: YouTube