Domáce Politika Top

Dva pohľady na konflikt: Tvrdé slová Galka o Kaliňákovi, Blaha o tequile a Kiskovi

BRATISLAVA – Konflikt ministra vnútra Roberta Kaliňáka a prezidenta Andreja Kisku nabral tento týždeň na obrátkach. Po najnovších obvineniach, podľa ktorých mala hlava štátu po ceste do Mexika vrátiť ovracané lietadlo, sa ozvali politici ako z opozície, tak koalície. Tvrdými slovami veru nešetrili.

Ako tvrdí podpredseda SaS Galko, vidí za tým mediálnu hru ministra. Z dôveryhodného zdroja disponuje informáciou o tom, že ľudia Kaliňáka ponúkali tému viacerým médiám, ktoré to však odmietli uverejniť.  „Tak to dnes kokaínový kráľ akože spontánne vypustil na tlačovke, zvolanej k úplne inej téme. To len, aby bolo jasne s akým suterénom v kresle ministra vnútra máme dočinenia,” upozorňuje Galko.

Status Ľubomíra Galka

Celý príspevok smeráka Ľuboša Blahu sa zas niesol v znamení irónie. „Prezidentská kancelária trvá na tom, že v Mexiku sa alkoholu zásadne vyhýbali a poslala ultimatívny dôkaz, že členovia delegácie v Mexiku výlučne pili iba miestnu minerálku – tequily sa ani nedotkli,” píše s dodatkom, že osobitne Kiska šiel príkladom – a to všetko nad odfoteným statusom prezidenta z návštevy Mexika, kde si spoločne s prezidentom Nietom pripili tequilou.

„Pri všetkej úcte, povedzme si na rovinu, že všetko, čo ostalo po Kiskových zahraničných diplomatických misiách, ešte stále chemicky čistia útvary ministerstva vnútra… Ďakujeme, pán prezident a na zdravie, SALUD!” uzavrel Blaha.

Status Ľuboša Blahu

Autor: ph, Foto: FB / Lubos Blaha, Lubomir Galko, SITA / Marek Mrviš, Radoslav Maťaš