Spoločnosť Top Zahraničné

Dubajskému šejkovi ušla manželka. Jeho synovec odhalil krutú pravdu o živote v zlatej klietke

Muhammad bin Rašíd Al Maktúm a jeho manželku spájala láska ku koňom. Zdroj: wikipedia

LONDÝN – Len nedávno sa objavila správa, že dubajskému vládcovi Muhammadovi bin Rášidovi Ál Maktúmovi ušla manželka Hája Bint Al Hussein. Útočisko našla v Londýne. Príbuzný šejka dúfa, že princezná odhalí pred súdom celú brutálnu pravdu o živote v zlatej klietke.

I keď Marcus Essabri žije vo Veľkej Británii od 14 rokov, vie, čo sa deje v rodine dubajského šejka Muhammada bin Rášida Ál Maktúma. Je synovcom vládcu Dubaja, ktorého manželka, princezná Hája, ušla pred mesiacom do Londýna. Zo strachu pred manželom. Zobrala so sebou dve deti a 31 miliónov libier (vyše 34 miliónov eur).

Dnes a zajtra sa má v Londýne uskutočniť súdny proces. Ako obidve strany napísali v spoločnom vyhlásení, toto vypočutie sa týka blaha obidvoch detí a nie rozvodu či financií.

Šejkov synovec si želá, aby princezná Hája odhalila pred súdom celú pravdu. “Dúfam, že princezná Hája využije súdny proces k tomu, aby oznámila svetu, ako sa s nimi zaobchádza. Má možnosť urobiť pre tieto úbohé ženy niečo dobré,” povedal príbuzný v rozhovore pre austrálsky spravodajský program 60 Minutes.

“Týmito úbohými ženami” mal Essabri na mysli dve ďalšie šejkove deti Latifu a Šamsu. Obe sa pokúsili utiecť od svojho otca – Šamsa už v roku 2000 a Latifa minulý rok. Ani jednej sa útek nevydaril a vrátili ich naspäť do Dubaja. Odvtedy ich nikto nevidel.

Ja by som neprežil

Essabri prehovoril aj o osude Latify a Šamsy: ” Ja by som sa tak neprával ani k zvieraťu, ako sa zaobchádza s nimi.” Vie o tom preto, že mu to povedala Šamsa. Keď následne oslovil matku, bol vyhlásený za nežiaducu osobu.

V Dubaji ale nie je aj tak vítaný. “Nepasujem do obrazu.” Označuje sa za transsexuála a asi pred desiatimi rokmi dokončil premenu zo ženy na muža. “Keby som tam ostal, myslím, že by som neprežil.” Dúfa, že čoskoro objíme svojich príbuzných a uistí sa, že sa majú dobre.

Galéria
Zája má dobré vzťahy s britskou kráľovskou rodinou. Zdroj: SITA/AP
Na archívnej fotke Muhammad bin Rášida Ál Maktúm a manželka Hája na dostihoch v Ascote. Zdroj: SITA/AP
Muhammad bin Rašíd Al Maktúm je premiérom Dubaja. Ilustračné foto: pixabay
Muhammad bin Rašíd Al Maktúm je premiérom Dubaja. Ilustračné foto: pixabay
Muhammad bin Rašíd Al Maktúm je premiérom Dubaja. Ilustračné foto: pixabay
navigate_before
navigate_next