Domáce Politika Top

Drucker má v otázke Gašpara už jasno. Kedy oznámi svoje stanovisko?

BRATISLAVA – Minister vnútra Tomáš Drucker už k svojmu vlastnému názoru a stanovisku v súvislosti s pôsobením Tibora Gašpara ako policajného prezidenta dospel a bude o ňom informovať prostredníctvom tlačovej konferencie. Ako ďalej informovala hovorkyňa rezortu vnútra Andrea Dobiášová, urobí tak hneď, ako mu to zdravotný stav umožní.

„Ešte predtým však chce informovať aj predsedu vlády Petra Pellegriniho,” uviedla Dobiášová. Pôvodne Drucker avizoval, že vo veci odvolania, prípadne zotrvania policajného prezidenta Gašpara vo funkcii, rozhodne do dneška. „Tak mi to (zdravotný stav, pozn. SITA) narúša môj prísľub pravdepodobne dnes urobiť tlačový brifing. Myslím si ale, že si to zaslúži brífing a prípadné otázky z médií a odpovede na ne, nie iba písomné stanovisko. Ale chcem aspoň napísať, že moje stanovisko nebolo iba o jedinej možnosti. Chcel som a musím byť zodpovedný v tejto otázke, akokoľvek sa môžu vytvárať “tlaky” z rôznych pohľadov a odlišných argumentov,” napísal minister vnútra na sociálnej sieti.

„Dnes zastávam pozíciu ministra vnútra ja, s vlastnou zodpovednosťou, ktorú pri plnom rešpektovaní parlamentnej demokracie v koaličnej spolupráci však nemôžem zo seba nijako odobrať. Nijako rozhodnutie neodkladám, k tomu som už dospel, ihneď, ako to bude možné, ho prezentujem,” dodal.

Ministra vnútra Tomáša Druckera vo štvrtok akútne hospitalizovali pre náhle zhoršenie jeho dlhoročných chronických ťažkostí s poškodenou krčnou platničkou. Minister podľa Dobiášovej dnes absolvuje ďalšie diagnostické vyšetrenia, na základe ktorých ošetrujúci lekár určí ďalší liečebný postup.

Foto: SITA/Branislav Bibel