Domáce Politika Prezidentské voľby Spoločnosť Top

Drobová kandidovať za prezidentku nebude. Kamaráti ju nepodržali

Gabika Drobová vzdala boj o prezidentskú kandidatúru, Zdroj: FB/Gabika Drobová

BRATISLAVA – Je rozhodnuté. Jedna z mediálne najznámejších žien slovenského šoubiznisu boj o prezidentský palác vzdala. Dramaturgička a riaditeľka Fashion TV Gabriela Drobová na sociálnej sieti oznámila, že v týchto voľbách kandidovať za prezidentku nebude. Kandidátky do prezidentských volieb sa pritom uzatvárajú už dnes o polnoci.

 

Známa blondýnka avizovala svoje plány ešte v septembri minulého roka. Nad kandidatúrou rozmýšľala dlhšiu dobu. Drobovej sa dokonca podarilo splniť zákonnú podmienku a vyzbierala dostatočný počet podpisov od občanov Slovenska. Prezidentský kandidát potrebuje minimálne 15-tisíc podpisov. Ani to však šéfku módnej televízie nepresvedčilo natoľko, aby sa o dôveru občanov uchádzala aj vo voľbách. “Veľa vecí sa mi na ceste k pokusu o prezidentskú kandidatúru podarilo. Zákonné podmienky sú jedna vec, ale výzvy ktoré som dala sama sebe, sú pre mňa ešte dôležitejšie. S pokorou si musím priznať, že sa mi nepodarilo splniť to, čo som si predsavzala a síce relevantný počet pohybov na transparetnom účte,” uviedla ako zdôvodnenie svojho rozhodnutia Drobová.

Narozdiel od iných kandidátov, známa dramaturgička podmienila svoju kandidatúru aj dostatočnou vyzbieranou sumou na transparentnom účte, ktorý si otvorila už v auguste 2018. Ako v tom čase Glob.sk informoval, Drobová chcela vyzbierať okolo 200-tisíc eur od minimálne 5-tisíc ľudí. Na účte jej však napokon svieti mizivá suma – 8 616 eur. Medzi priaznivcami sa objavili aj známe mená – či už z politiky alebo spoločenského života. Najväčšou sumou – 3-tisíc eur jej na účet prispel vlastný manžel Karol Ruman. Bývalá partnerka Borisa Kollára Andrea Heringhová to s podporou Drobovej neprehnala. Na účet jej poslala jedno euro. Podobne nízkymi sumami jej prispeli aj iní známi.

View this post on Instagram

Ako som sľúbila, dnes dám definitívne vyjadrenie k mojej prezidentskej kandidatúre. V prvom rade však chcem poďakovať všetkým, ktorí mi fandia  a pomáhajú. Na druhej strane patrí moja vďaka aj ľuďom, ktorí mi dávajú konštruktívnu kritiku. Tá ma totiž posúva ďalej. Nemyslím tým hejterov, ktorí sa zapájajú do rôznych diskusií so zlým úmyslom a cieľom ubližovať. Aj opačný názor sa podľa mňa dá napísať láskavo. Veľa vecí sa mi na ceste k pokusu o prezidentskú kandidatúru podarilo. Zákonné podmienky sú jedna vec, ale výzvy ktoré som dala sama sebe sú pre mňa ešte dôležitejšie. S pokorou si musím priznať, že sa mi nepodarilo  splniť to, čo som si predsavzala a síce relevantný počet pohybov na transparetnom účte. V živote je veľmi dôležité načasovanie. Pre mňa ten správny čas vydať sa touto cestou v tejto chvíli nenastal… Svet potrebuje charizmatickych lídrov, ktorí sú múdri, laskaví a predovšetkým vedia počúvať. Želám si, aby sme na presne takého PREZIDENTA mohli byť my všetci Slováci hrdí. "Vodca, ktorý nepočúva sa nakoniec obklopí ľuďmi, ktorí nemajú co povedať." #happygaba

A post shared by Gabriela Drobova (@gabrieladrobova) on

 

Gabriela Drobová sa v oblasti médií pohybuje už dlhé roky. Stála pri vzniku televízie Markíza, kde pôsobila šéfdramaturgička a kreatívna producentka viac ako 15 rokov. Stála za mnohými známymi a úspešnými projektami televízie. V roku 2008 si vyslúžila aj ocenenie OTO za reláciu Slovensko má talent. Dnes šéfuje módnej televízii Fashion TV. Drobová je bývalou manželkou bratislavského župana Juraja Drobu z SaS. Dlhé roky už žije po boku známeho podnikateľa Karola Rumana.

 

VIDEO: Gabriela Drobová prostredníctvom sociálnej siete nechávala svojich fanúšikov v napätí. Zdroj: Instagram/gabrieladrobova