Bratislava Regióny

Dopravný podnik chystá ďalší veľký autobusový tender. Dôvodom sú úzke uličky na Kolibe

Ilustračná fotografia, Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava (DPB) chce vymeniť mikrobusy jazdiace na linke 44 v hlavnom meste. Plánuje tak urobiť v rámci veľkého autobusového tendra na nákup 85 autobusov za vyše 27 mil. eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Po trase linky 44 môže jazdiť len mikrobus, a to vzhľadom na úzke uličky. Počas minulého týždňa nastala porucha vozidla, a tým pádom linka nejazdila vôbec, vtedy o tom informovali na sociálnej sieti. Náhradný autobus by sa totiž v úzkych uličkách nezmestil.

 

Štyri mikrobusy s maximálnou dĺžkou osem metrov a s kapacitou pre 22 cestujúcich vyjdú na 915-tisíc eur. “Všetky nové vozidlá budú nízkopodlažné s výklopnými plošinami pre zdravotne postihnutých, plne klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom,” uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Nové vozidlá podľa jej slov majú mať kožené alebo koženkové sedadlá, USB nabíjačky, WiFi, budú schopné automaticky počítať cestujúcich a ich motor bude vyhovovať najnovším emisným normám.

Okrem štyroch mikrobusov chce dopravný podnik kúpiť aj 81 nízkopodlažných trojnápravových autobusov s maximálnou dĺžkou 18,8 metra, na kúpu ktorých minie 26,8 milióna eur. Chcú nimi nahradiť staršie vozidlá typu Karosa, Tedom či Solaris.