Košice Regióny

Dodávku tepla prerušil pád stropu vo výmenníku TEHO. Obnoviť ju chcú do pondelka

Zdroj: pixabay.com

KOŠICE – Na odstraňovaní strešnej krytiny a upevnení stropu v nezrútenej časti pracovali po nedeľňajšom zrútení sa stropu vo výmenníku Tepelného hospodárstva Košice (TEHO). V stredu bude môcť do poškodeného výmenníka prísť aj žeriav, ktorý je nevyhnutný pre odstránenie panelov. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke s tým, dodávka tepla a teplej úžitkovej vody by mala byť pre dotknuté odberné miesta obnovená najneskôr v pondelok (14. 10.) predpoludním.

 

Podľa magistrátu musí statik pre možné riziká skontrolovať aj strechu a stavbu budovy Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Rožňavskej ulici, ktorá je spojená s výmenníkom. Počas tohto týždňa je mimo prevádzky. Rovnako je ohrozená aj trafostanica v inej časti budovy.

„Ak budú postupovať všetky práce podľa plánu a neprekvapia nás žiadne nepredvídateľné okolnosti, v nedeľu (13. 10.) večer, najneskôr v pondelok predpoludním by v bytovkách mala tiecť teplá voda a do radiátorov prúdiť teplo,“ povedal námestník primátora Marcel Gibóda.

Ako dodal riaditeľ TEHO Jaroslav Tkáč, tento týždeň oznámia svojim odberateľom, akým spôsobom bude spoločnosť poskytovať kompenzácie za to, že im pre výpadok nemohla poskytovať zmluvné služby. Podľa jeho slov budú pracovníci TEHO pracovať na samotnej oprave technológie 24 hodín denne.

Výmenník na Rožňavskej ulici je mimo prevádzky od nedeľňajšieho večera (6. 10.), keď sa v ňom zrútil strop. Padajúce časti panelov poškodili technológiu pre dodávku tepla a teplej úžitkovej vody. Spôsobilo to prerušenie dodávok tepla a teplej úžitkovej vody na 34 odberných miestach v bytovkách na častiach ulíc Rožňavská, Michalovská a Humenská.