Bratislava Regióny Trenčín

Dôchodcom v Trenčíne ponúkli pomoc pri opravách plotov. Obrali ich o peniaze

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA/TRENČÍN – Polícia pátra po podvodníkoch, ktorí sa zamerali na dôchodcov. Partia mužov im ponúkne pomoc a oberú ich o peniaze. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, 75-ročnú ženu v trenčianskej časti Opatová oslovil muž a ponúkol sa, že jej opraví plot pri dome. Dôchodkyňa najskôr odmietla s tým, že nemá peniaze. Neznámy jej však ochotne navrhol, že ju odvezie do banky a múrik jej opravia, len musí nakúpiť materiál. Žena súhlasila.

 

Partia Rómov skutočne aj začala natierať plot a múrik. Jednému z nich po výzve, aby šli prepočítať peniaze za prácu, dala najskôr 400 eur. Muž však pýtal ďalšie peniaze, aby mohli prácu dokončiť. Žena mu dala ešte 600 eur s tým, že prácu dokončia, keď sa vrátia z obedu. Odvtedy už pomocníkov nevidela a prišla o 1 000 eur.

Muž, ktorý ju oslovil bol nízky, mal oblečenú zeleno-oranžovú reflexnú bundu. Pravdepodobne tá istá partia použila rovnakú fintu aj v ďalšom prípade. Ľudovíta z Trenčína postupne obrali o 2 300 eur. Muži sa pravdepodobne pohybujú na červenom nákladnom vozidle Iveco Daily s evidenčným číslom Malaciek. Prípady polícia vyšetruje.