Politika Spoločnosť Zahraničné

Dobré správy z Česka. Pribudlo v stredu najmenej nakazených za posledných desať dní

Zdroj: TASR / AP

PRAHA – Česko hlásilo najmenší prírastok novo potvrdených prípadov nákazy koronavírusom za posledných desať dní – v stredu pribudlo 1080 prípadov. Pacientov v ochorením COVID-19 je aktuálne 34.821. Údaje o počte nakazených sa teda od stredy 18.00 h SELČ nezmenili, hoci počet nových prípadov zvyčajne počas zvyšku dňa stúpal v posledných dňoch o stovky.

 

Informácie zverejnilo české ministerstvo zdravotníctva, ktoré vo štvrtok o 06.00 h SELČ priniesol aj portál Novinky.cz. Rovnaký ako v stredu večer je aj počet 33.443 vyliečených. Od začiatku pandémie sa koronavírusom v Česku infikovalo 68.919 ľudí. Úmrtí zostalo tiež rovnako 655. Aj ďalšie údaje zo stredy večera stále platia: v nemocniciach je 976 infikovaných, čo je viac ako päťnásobok počtu z konca augusta.

Ľudí vo vážnom stave je stále 202. Čísla sú však od polovice septembra rekordné, prekročili doterajšie maximá z apríla. Podiel nakazených, ktorí skončili v nemocnici, z celkového počtu aktuálne chorých bol k utorku približne 2,9 percenta. Najviac sa nákaza posledný týždeň šírila v okresoch Uherské Hradiště a Pelhřimov. Najmenej nakazených za posledných sedem dní má okres Česká Lípa – iba 23 prípadov na 100.000 obyvateľov, dodal portál Novinky.cz.