Spoločnosť Zahraničné

Do Ríma pricestoval tím čínskych lekárov, aby pomohli zvládnuť epidémiu COVID-19

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

RÍM – Tím zdravotníkov z Číny pricestoval vo štvrtok do Ríma, aby talianskym kolegom pomohol prekonať epidémiu koronavírusu.

 

Ako v piatok informovala agentúra Sinchua, do Talianska pricestovali charterovým letom a spolu s 30 tonami zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok. Doviezli napr. dýchacie prístroje, monitory a defibrilátory na zariadenie jednotky intenzívnej starostlivosti pre pacientov s chorobou COVID-19, ktorú koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje.

Táto deväťčlenná skupina pricestovala zo Šanghaja a jej členov vybrali spoločne Štátny výbor pre zdravie Čínskej ľudovej republiky a čínska spoločnosť Červeného kríža.

Čínsky veľvyslanec v Taliansku Li Ťün-chua na vysvetlenie uviedol, že v Taliansku chýbajú zdravotnícky materiál i skúsenosti s bojom proti epidémii nového koronavírusu.

Dohoda o vyslaní lekárskeho tímu do Talianska bola dosiahnutá počas nedávneho telefonického rozhovoru, ktorý v stredu absolvovali  čínsky minister zahraničných vecí Wang I s jeho taliansky kolega Luigi Di Maio.

Tím čínskych zdravotníkov je v poradí už tretí, ktorý Čína vyslala do oblastí zasiahnutých koronavírusom SARS-CoV-9. Čínske tímy už pôsobia v Iraku i Iráne.

Čínsky tím pricestoval do Talianska dva dni po tom, ako počet ľudí nakazených v tejto krajine chorobou COVID-19 dosiahol hranicu 10.000 prípadov.