Zahraničné

Do Rakúska dnes prišlo z Maďarska asi 10.700 utečencov

VIEDEŇ – Asi 10.700 utečencov prišlo dnes od polnoci do Rakúska z Maďarska, čo je viac ako za celú sobotu, pričom diaľnica vedúca cez hranicu je čiastočne uzavretá, informovala tlačová agentúra Reuters. Citovala hovorcu polície východorakúskej spolkovej krajiny Burgenland.

V sobotu ich prišlo do Rakúska asi 10.500.

Chorvátsko, ktoré čelí narastajúcemu počtu utečencov na svojom území po tom, ako Maďarsko uzavrelo svoje hranice so Srbskom pred migrantmi smerujúcimi na sever, preváža utečencov do prijímacích centier pri východorakúskych hraniciach.

Takmer všetci sa nachádzajú v meste Nickelsdorf, ktorý je hlavným hraničným priechodom pre utečencov prichádzajúcich z Maďarska.

Iný hovorca polície povedal, že jazdné pruhy diaľnice A4, ktorá prechádza cez hranice v blízkosti Nickelsdorfu, v smere na Viedeň sú uzavreté.

Polícia predtým uzavrela jazdné pruhy tejto diaľnice, pretože sa po nej pohybovali utečenci. Niektorí z nich sa vydali do Viedne po diaľnici pešo.

Do spolkovej krajine Štajersko, ktorá hraničí so Slovinsko, vstúpilo za sobotu a nedeľu spolu 1000 utečencov, uviedol hovorca štajerskej polície.