Nitra Regióny

Do nitrianskej fakultnej nemocnice prídu po prestávke opäť zdravotní klauni

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Marko Erd

NITRA – Do Fakultnej nemocnice v Nitre prídu po prestávke spôsobenej novým koronavírusom opäť zdravotní klauni. Najmenších pacientov na Klinike detí a dorastu prídu potešiť 10. júna o 14. hodine. Klauni z organizácie Červený nos Clowndoctors už 16 rokov navštevujú predovšetkým hospitalizované deti, ale aj seniorské zariadenia či dospelých pacientov v nemocniciach po celom Slovensku. Prostredníctvom klaunského umenia sa snažia rozveseľovať pacientov a zmierňovať ich stres.

 

V marci však pre pandémiu ochorenia COVID-19 zdravotní klauni pozastavili svoje návštevy v zariadeniach a presunuli svoje vtipné kúsky na sociálne siete. „Máme obrovskú radosť, že postupné uvoľnenie opatrení nám dovoľuje klaunov opäť privítať na lôžkových oddeleniach Kliniky detí a dorastu Fakultnej nemocnice Nitra, kde pacientom opäť naordinujú dávku Humorinu a vitamínu Ha-Ha,“ uviedla hovorkyňa nitrianskej nemocnice Tatiana Timková.

Ako pripomenula, pri vystúpení klaunov budú dodržané všetky bezpečnostné pravidlá. „Naši klauni sú profesionáli školení nielen v klaunskom umení, komunikácii, psychológii či rôznych diagnózach, ale aj v hygienických zásadách, takže súčasné opatrenia berieme ako samozrejmosť,“ skonštatoval umelecký riaditeľ Clowndoctors Pavel Mihaľák.