Prešov Regióny Svidník

Do materských a základných škôl vo Svidníku nastúpi viac ako 500 detí

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

SVIDNÍK – Od pondelka 1. júna nastúpi do troch svidníckych mestských materských škôl (MŠ) 200 detí, čo je 55 percent detí zapísaných pre aktuálny školský rok. Do základných škôl (ZŠ) nastúpi 322 detí z možných 512, čo predstavuje 33 percent všetkých žiakov. V školách budú fungovať i školské kluby detí a školské jedálne. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Svidník Kristína Tchirová.

 

Podľa jej slov každá škola v súvislosti s novým koronavírusom prešla dezinfekciou a zabezpečila aj potrebné ochranné prostriedky. Školské zariadenia reagujú na aktuálnu situáciu a prostredníctvom svojich webstránok informujú rodičov o pravidlách pobytu žiakov v školách.

“V spojitosti s nástupom detí do školských zariadení sa mesto Svidník rozhodlo venovať každému dieťaťu zapísanému do MŠ vo Svidníku ochranné rúško aj so symbolom svojej triedy. Rúška začneme rozdávať 1. júna, čo je aj Medzinárodný deň detí a tak priamo podporíme ochranu ďalšej skupiny obyvateľstva,” uviedla primátorka Svidníka Marcela Ivančová. Celkovo do MŠ rozdistribuujú 400 ochranných rúšok.

Ako ďalej uviedla Tchirová, radnica denne komunikuje so školami, ako sú na obnovenie prevádzky pripravené. V stredu (27. 5.) sa uskutočnila pracovná porada vedenia mesta a riaditeliek škôl, kde okrem iného konzultovali finančnú výpomoc mesta pre školské zariadenia na zabezpečenie hygienicko-epidemiologických opatrení.