Domáce Politika Prezidentské voľby

Do boja o prezidentský palác sa zapojil aj Róbert Švec. Podporuje ho Slovenské hnutie obrody

Na snímke predseda Slovenského hnutia obrody Róbert ŠŠvec počas protestného zhromaždenia proti základniam NATO a proti vojne v Trnave v piatok 24. apríla 2015. FOTO TASR - LukᚠGrinaj

BRATISLAVA – Kandidát na prezidenta Róbert Švec chce dať voličom možnosť vybrať si vlasteneckého kandidáta, ktorý vždy má na prvom mieste Slovensko. Povedal to v pondelok v parlamente pri odovzdávaní hárkov s 18.261 podpismi.

“Chcel by som vrátiť Slovákom nádej a vieru v to, že máme na omnoho viac, ako momentálne zažívame v Slovenskej republike,” uviedol. Doplnil, že do volieb ide ako občiansky kandidát s podporou Slovenského hnutia obrody.

V súvislosti so vzťahom hnutia k Slovenskému štátu povedal, že si vážia históriu, osobnosti a významné udalosti v dejinách. Podľa jeho slov prevažujú v hnutí vzhľadom na toto obdobie pozitíva nad negatívami, čo neznamená, že negatíva schvaľujú. Na otázky, čo by si zobral z príkladu Jozefa Tisa, odpovedal, že “odhodlanie, vôľu, aby Slováci v prvom rade pracovali na sebe a pre seba, a až potom hľadeli na záujmy niekoho iného”.

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára do polnoci.