Regióny Levice

Detská rehabilitácia sa presťahovala, dôvodom je výstavba urgentu

Nemocnica v Leviciach. Zdroj: Glob.sk

LEVICE – Nemocnica v Leviciach presťahovala fyziatricko-rehabilitačné oddelenie – detskú rehabilitáciu do nových priestorov. Rodičia, ktorí prichádzajú so svojimi deťmi na procedúry, nájdu oddelenie na prvom poschodí v budove polikliniky.

 

Zmeny v organizácii poskytovanej zdravotnej starostlivosti nastali v súvislosti s výstavbou nového urgentného príjmu v levickej nemocnici. “Oddelenie sa nám podarilo presťahovať za šesť týždňov. Chod oddelenia je zabezpečený v celom rozsahu ako doteraz,” uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský. V minulom roku navštívilo detské rehabilitačné oddelenie 364 nových malých pacientov.

Výstavba nového urgentného príjmu levickej nemocnice je spolufinancovaná Európskym fondom regionálneho rozvoja z Integrovaného regionálneho operačného programu. Celkové finančné náklady predstavujú 7,1 milióna eur, nemocnica sa na financovaní podieľa desiatimi percentami.

Nový urgentný príjem by mal byť hotový v máji 2021. Jeho výstavba zahŕňa prestavbu časti priestorov na urgentný príjem, prestavbu vstupu pre rýchlu zdravotnú pomoc a výťahovej šachty, polikliniky a celkové zateplenie pavilónu. Nemocnica získa aj najmodernejšie prístrojové vybavenie vrátane RTG, USG prístrojov, CT pracoviska. Rekonštrukciou prejde aj zázemie pracovísk chirurgickej, internej a neurologickej ambulancie. Výsledkom prestavby by malo byť aj zlepšenie medicínskych ukazovateľov, doby hospitalizácie a využitie akútnych lôžok, povedal Belanský.

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160.000 obyvateľov. Jedna z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji aktuálne prevádzkuje 19 ambulancií typu špecializovaná ambulantná starostlivosť, ambulanciu urgentného príjmu 1. typu, dve ambulancie ústavnej pohotovostnej služby a ambulantnej pohotovostnej služby. V zdravotníckom zariadení pracuje takmer 600 zamestnancov.