Spoločnosť Zahraničné

Denný prírastok počtu obetí pandémie v Brazílii prvýkrát prekročil hranicu 1000

Zdroj: pixabay

RIO DE JANEIRO – Brazília za posledných 24 hodín zaznamenala ďalších 1179 úmrtí na chorobu COVID-19 spôsobovanú novým koronavírusom. Ide o nateraz najvyššiu dennú bilanciu obetí epidémie v Brazílii, ktorá je v rámci Latinskej Ameriky najviac postihnutým štátom.

 

Podľa brazílskeho ministerstva zdravotníctva celkový počet obetí epidémie sa novými viac ako tisíc úmrtiami zvýšil na 17.971.

Agentúra AFP, ktorá o tom informovala, súčasne poznamenala, že Brazília prekročila hranicu tisíc obetí počas jediného dňa prvýkrát od vypuknutia koronakrízy na svojom území.

Za uplynulých 24 hodín v Brazílii zaznamenali aj ďalších 17.408 nových pozitívne testovaných, čím ich celkový počet stúpol na 271.628.

Vzhľadom na počet nezistených prípadov je podľa odborníkov z Univerzity Johnsa Hopkinsa pravdepodobné, že skutočný údaj z Brazílie je ešte vyšší.

Najťažšie zasiahnutými oblasťami v Brazílii sú severné a severovýchodné regióny, kde je infraštruktúra na slabej úrovni, píše spravodajský portál G1 na základe vlastnej investigatívy.

Päť miest s najvyšším počtom nákaz a s najvyššou smrtnosťou sa nachádza v najväčšom štáte Amazonas na severe Brazílie.