Domáce Parlamentné voľby Politika Voľby

Demokratická strana neuspela v rokovaniach o spolupráci so stranami Za ľudí, PS, OĽaNO a Sme rodina

Zdroj: FB Demokratická strana

BRATISLAVA – Demokratická strana (DS), do ktorej vstúpili viacerí bývalí členovia opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), neuspela v rokovaniach o predvolebnej spolupráci s predstaviteľmi strán Za ľudí, Progresívne Slovensko (PS), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a hnutia Borisa Kollára Sme rodina. Ako dnes agentúru SITA informovalo tlačové oddelenie DS, kandidačné listiny týchto strán do nadchádzajúcich parlamentných volieb nie sú pre predstaviteľov Demokratickej strany otvorené.

 

„Avšak v záujme dosiahnutia zmeny pomerov na Slovensku je nutné, aby v parlamentných voľbách neprepadol ani jeden hlas za zmenu. Preto Demokratická strana v týchto dňoch rokuje o spolupráci s mimoparlamentnými pravicovými stranami, ktoré sú si hodnotami a programami blízke,“ píše DS v stanovisku.

Do Demokratickej strany vstúpili 17. októbra deviati bývalí členovia strany SaS, ktorí stranu opustili po nezhodách s jej predsedom Richardom Sulíkom. Konkrétne ide o Natáliu Blahovú, Ľubomíra Galka, Jozefa Rajtára, Vladimíra Slobodu, Radoslava Pavelku, Miroslava Ivana, Renátu Kaščákovú, Jakuba Nedobu a Janu Kiššovú, ktorá je zároveň aj volebnou líderkou Demokratickej strany do budúcoročných parlamentných volieb. Odídencom zo SaS sa zároveň v pondelok nepodarilo vytvoriť v parlamente vlastný poslanecký klub.