Domáce Politika Top

Danko navštivil Poľsko, rozprával sa s Dudom aj s Kaczyńskim

BRATISLAVA – „Poľská republika môže byť pre nás inšpiráciou pri tvorbe dobrovoľných vojenských zborov, ktoré v súčasnosti vykonávajú ochranu východných hraníc v Poľsku,“ povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko po stretnutí s poľským prezidentom Andzejom Dudom v Poľsku.

Obaja predstavitelia sa zároveň dohodli, že budú iniciovať spoločné stretnutie ministrov obrany oboch krajín. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa predsedu NR SR Eva Kliská, v diskusii sa zamerali na zhodnotenie poľsko-slovenských vzťahov a ďalšie možnosti spolupráce.

Podľa predsedu NR SR Andreja Danka sa spolupráca medzi oboma krajinami vyznačuje vysokou dynamikou vzájomných kontaktov na všetkých úrovniach so všestranným zameraním.

Andrej Danko sa v Poľsku stretol aj s predsedom strany Právo a spravodlivosť Jarosławom Kaczyńskim, s ktorým hovoril o veľkých sociálnych rozdieloch medzi jednotlivými krajinami Európskej únie, lepšom živote pre občanov, budovaní národnej hrdosti, ale aj o spoločnej ochrane pôdy, vody či kvalitných potravinách pre obe krajiny.

„Bol to priateľský a otvorený rozhovor. Rozprávali sme sa aj o tom, že naše národy sa musia zbaviť traumy z postkomunistického obdobia, že naši ľudia musia cítiť zmeny, ktoré im zabezpečia napríklad aj v sociálnej starostlivosti zvýšenie životnej úrovne,“ povedal po stretnutí Danko.

Foto: SITA