Domáce Politika Top

Danko navštívil Múzeum holokaustu so šéfom izraelského Knessetu

BRATISLAVA – Žiaci slovenských základných škôl budú mať od nového školského roka bezplatný vstup do Múzea holokaustu v Seredi. Oznámil to predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý dnes navštívil múzeum s predsedom izraelského Knessetu Julim-Joelom Edelsteinom.

„Sám som inicioval túto možnosť, pretože je veľmi dôležité podporiť povedomie našich detí aj v tomto smere,” povedal Danko. Podľa Edelsteina je to pre slovenskú mládež jeden z najlepších darčekov, pretože len vysvetľovaním a pripomínaním minulosti je možné zabrániť nenávistným prejavom v súčasnosti.

Ocenil spoluprácu parlamentov

Danko ocenil spoluprácu parlamentov Slovenska a Izraelu a poďakoval sa za pomoc pri definovaní pojmov, ako je holokaust či antisemitizmus. Uviedol tiež, že v tejto súvislosti chce iniciovať legislatívne zmeny. „Našu legislatívu vieme stále vylepšiť, preto vítam snahu môjho partnera pomôcť Slovensku jasne definovať pojmy z čias holokaustu,“ povedal Danko.

Edelsteina v tejto súvislosti vyzdvihol prístup Slovenska v tejto téme. „Ako preživší holokaustu som osobne vďačný Slovensku, ako sa úprimne vysporiadalo so svojou minulosťou. Žiaľ, nie všetky štáty tak urobili,” uzavrel.

Foto: SITA/Marko Erd