Domáce Šport

Ďalší úspech pre Slovensko. Otčenáš na 13. mieste na majstrovstvách sveta v rýchlostných pretekoch dosiahol svoj vrchol

Alexander Loginov. Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader

ANTERSELVE – Titul majstra sveta v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km si na šampionáte v talianskej Anterselve vybojoval Rus Alexander Loginov. Druhé a tretie miesto patria Francúzom Quentinovi Fillonovi Mailletovi a lídrovi Svetového pohára Martinovi Fourcadovi.

Až štvrté a piate miesto zostalo pre favorizovaných nórskych bratov Tarjeia a Johannesa Thingnesa Böovcov. Skvelý výkon podal slovenský reprezentant Martin Otčenáš, ktorý sa vďaka čistej streľbe a rýchlemu behu prebojoval až na celkové 13. miesto, čo je jeho najlepšie umiestnenie na vrcholnom podujatí v kariére.

Dosiaľ nimi boli dvadsiate prvé miesta v pretekoch Svetového pohára v šprinte v slovinskej Pokljuke a práve v Anterselve. Otčenáš zaostal o 1:11,2 min za víťazným Loginovom a utvoril si výbornú východiskovú pozíciu pred nedeľňajšími stíhacími pretekmi.

Ďalší slovenský reprezentant Šimon Bartko obsadil 43. miesto a len tesne mu ušla bodovaná štyridsiatka. Aj on však postúpil medzi šesťdesiatku najlepších do stíhacích pretekov. To sa už nedá povedať o Tomášovi Hasillovi, ktorý s mankom 4:13,6 min a piatimi nesklopenými terčíkmi obsadil 94. miesto. V cieli klasifikovali 107 pretekárov.

1. Alexander Loginov (Rus.) 22:48,1 min (1)