Domáce Šport Top

Ďalší tragický výkon futbalistov Slovana v Európskej lige. Piskot fanúšikov sa im nepočúval dobre

BRATISLAVA – Povinnosť splnená. Konečne víťazstvo. Aj keď až na tretí pokus. Ale bol to ďalší kostrbatý, nepresvedčivý a nevýrazný výkon so súperom, ktorý a to musíme bez hanby povedať, prekvapil. Aj keď KF Feronikeli bol neatraktívnym, neznámym a nezaujímavým protivníkom, ktorý na Slovensku nikomu nič nehovoril.

Víťazstvo 2:1 v druhom predkole Európskej ligy je preto pre Slovane menej ako málo. Piskot fanúšikov, ktorý rezonoval Tehelným polom už 10 minút pred koncom zápasu, je presnou vizitkou toho, čo sa dialo na trávniku. Je naozaj obdivuhodné, že ich na tribúny prišlo vyše 7000. Už len preto mali hráči Slovana trávnik spáliť do tla. Naozaj netušíme, akého súpera by slovanisti chceli a mali mať, ak nie sú schopní dominovať ani proti takémuto tímu. V Európe totálny „nímand“, absolútny fackovací panáčik, ktorý je schopný s preplatenými hráčmi Slovana držať krok a hrať vyrovnanú partiu. Ak to nebol ďalší odchodený a nezvládnutý duel, tak potom sú pohyb a rýchlosť asi inak definované v šatni Slovana a inak v odbornej literatúre. Za tie desaťtisícové platy sa musia zahraniční legionári inak obracať a dokazovať, že si zaslúžia každý jeden cent. Nie proti Žiaru nad Hronom, ale v európskych pohároch.

Lapidar Lladrovci Feronikeli, Moha Slovan, Yll Hoxha a brankár Florian Smakiqi obaja Feronikeli v zápase predkola EL v Bratislave. Zdroj TASR / Pavel Neubauer

Tréner Ján Kozák ml. to po stretnutí povedal úplne jasne a presne. “Nebolo to ideálne, chceme hrať ináč, sme trošku v kríze. Hráči si uvedomujú málo podpory, potom ich to zväzuje. Boli sme lepší, výsledok 2:0 by bol v poriadku, ale inkasovali sme zo štandardky. Tie nám robia problémy dlhodobo, musíme si viac veriť v posledných minútach. Piskot na tribúnach ma nemôže tešiť, celý život som zvyknutý na víťazstvá, keď sa vám fanúšik takto otočí, niečo nie je v poriadku. Samozrejme, mrzí ma to.” Opäť to tak budú v odvete poriadne nervy, stres a strach o postup. Domácim bude stačiť jeden gól a… radšej nemaľovať čerta na stenu. Veľmi dobre to vie aj brankár Dominik Greif. “Škoda zbytočného gólu zo štandardky, už ani neviem, čo si mám o tom myslieť. Zráža nás to dolu, takto sa nedá uspieť v Európe. Možno to teraz uhráme, ale prídu ťažší súperi, nemôžeme dostávať lacné góly. Fanúšikovia majú právo vyjadriť svoj názor, nám nezostáva nič iné, len pracovať, aby to bolo lepšie.”

Tréner Slovana Bratislava Ján Kozák ml. s kapitánom Božikovom počas zápasu s KF Feronikeli. Zdroj TASR / Pavel Neubauer

To, že z politických dôvodov nehrali proti kosovskému mužstvu srbskí hráči Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič, plus absentoval tréner Vladimír Radenkovič je pre Slovan mínusom, ale nie dôvodom na tak mizerný a bezduchý výkon. Iba štyri krát vystreliť do priestoru brány za celých 90 minút je smutnou reklamou proklamovaného ofenzívneho štýlu slovenského majstra. Jediným pozitívom na strane Slovana tak bolo angažovanie Jána Kozáka ml. na dobu určitú. Zatiaľ na dvojzápas s KF Feronikeli. Ak má totiž trénerské gény po otcovi, potom by majitelia Slovana nemali váhať ani na sekundu a nevymýšľať s ďalším zajacom v klobúku. Či to už bude Jarolím alebo iný fešák za ťažké peniaze. Slovan si musí totiž urobiť poriadok v šatni a potom až špekulovať a kombinovať nad základnými skupinami v európskych pohároch.