Domáce Politika Top

Ďalší kontroverzný výrok Sulíka: Pobúril vetami o moslimoch

BRATISLAVA – Opäť rozpútal vášne. Richard Sulík svojím statusom o islame, ktorým reagoval na výroky nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, vyvolal búrku nevôle. Ohradili sa liberál Martin Dubéci, teológ a publicista Michal Havran či Juraj Miškov.

Ako tvrdí Sulík, „islam je len jeden a ten nie je kompatibilný s našou kultúrou“.  Vo svojom statuse hovorí, že s našou kultúrou sú zlúčiteľní iba moslimovia, ktorí ju akceptujú a budú podľa nej žiť. „Nie pani Merkelová, islam s našou kultúrou skutočne zlučiteľný nie je,“ odkazuje Merkelovej.

Rozhorčený Dubéci

Sulíkove vyjadrenia rozzúrili Dubéciho, ktorý predsedu SaS už viackrát kritizoval. Pripomína, že včerajší incident, keď v Piešťanoch 22-ročný mladík rozbil výklad obchodu s kebabom a kričal protimoslimské heslá, je aj výsledkom rečí, ktoré má aj Richard Sulík. “To, že to ešte dnes zavesí von, je už hádam zákerné a zlomyseľné. Pestuje hejt.”

Status označil za debilne insitný. „Úplne rozumiem, že sú ľudia čo fandia malému štátu a nízkym daniam, ale reprezentuje ich človek, čo by v akejkoľvek krajine o ktorej tvrdíme, že je nás vzor skončil ako ostrakizovaný blb mimo mainstream,“ povzdychol si.

Status Martina Dubéciho
Status Martina Dubéciho

Oponovali aj Havran a Miškov

So šéfom liberálov nesúhlasil ani Michal Havran. „Ak je niečo nekompaktibilné s moderným sekulárnym islamom, o existencii ktorého Sulík a Galko ani len netušia, tak to nie je západná civilizácia, ale táto posratá východoeurópsko-boratovská enkláva, ktorá nie je kompatibilná už 11 storočí s ničím,“ napísal pod statusom Dubéciho.

Komentár Michala Havrana
Komentár Michala Havrana

Bývalý spolustranník Juraj Miškov, dnes predseda strany SKOK!, sa vyjadril na svojom profile. “Nepreháňa to už trochu, chlapec??” nestačí sa čudovať a pýta sa, či to už nie je aj na trestné oznámenie.

“To, že Sulík je asi taký liberál ako Fico sociálny demokrat už dnes, chvalabohu, neprekvapí nikoho. Ale to, že sa raz v honbe za slávou a preferenciami bude pretekať s Kollárom a Kotlebom v podnecovaní náboženskej (a inej) neznášanlivosti by sa mi neprisnilo ani v najhoršom sne,” tvrdí Miškov.

Status Juraja Miškova
Status Juraja Miškova

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Juraj Miskov, Martin Dubéci