Politika Zahraničné

Ďalší dvaja členovia Trumpovej kampane mali pozitívny test na koronavírus

Zdroj: TASR/AP Photo / Alex Brandon

WASHINGTON –  Ďalší dvaja členovia kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorí pomáhali pripravovať jeho sobotňajšie predvolebné zhromaždenie v meste Tulsa v štáte Oklahoma, mali pozitívne testy na nový koronavírus. V pondelok to oznámila Trumpova kampaň, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra AFP.

 

Dvaja členovia prípravného tímu sa na zhromaždení v Tulse zúčastnili, ale “počas celého podujatia mali rúška”, uviedol riaditeľ pre komunikáciu v Trumpovej kampani Tim Murtaugh.

“Po prijatí pozitívnych výsledkov testov kampaň okamžite aktivovala úradné karanténne postupy a vyhľadala kontakty nakazených,” dodal Murtaugh.

Trumpova kampaň niekoľko hodín pred sobotňajším zhromaždením oznámila, že šesť členov prípravného tímu v Tulse malo pozitívne testy na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje koronavírus.

Republikán Trump, ktorý sa snaží o znovuzískanie prezidentského úradu v novembrových voľbách, napriek varovaniam úradov zhromaždenie uskutočnil. Bol to jeho prvý predvolebný míting od vypuknutia pandémie koronavírusu. Znepokojené zdravotnícke úrady ho pritom upozorňovali, že v krytej aréne pre takmer 20.000 ľudí sa môže vysoko nákazlivý koronavírus ďalej šíriť.