Domáce Koronavírus Šport Top

Cyklistika dostala knokaut a Peter Sagan nebude štartovať na pretekoch v Taliansku. Jarné klasiky zrušili pre koronavírus

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Koronavírus je téma, ktorá je v súčasnosti mimoriadne aktuálna už aj v športe. Opatrenia striedajú ešte väčšie opatrenia a z termínovej listiny podujatí na domácej či medzinárodnej scéne je už trhací kalendár.

Ešte sa síce všetky nezrušili, ale tendencia nie je v tomto smere priaznivá. Svetový pohár v biatlone v Novom Měste na Morave bude od štvrtka do nedele bez divákov a budú tam platiť špeciálne bezpečnostné pravidlá. Prvá veľká jarná klasika v cyklistike Strade Bianche v Siene nebude. Oznámili organizátori podujatia zaradeného do kalendára WorldTour. V Toskánsku mal štartovať aj Peter Sagan. Momentálne sa uvažuje o náhradnom termíne. Zatiaľ to neplatí pre Tirreno-Adriatico (11. do 17. marca) a Milano-San Remo (21. marca). Ale tam bude rozhodnutie pravdepodobne rovnaké. Taliani totiž na mesiac, do 4.apríla, zakázali organizovať všetky športové podujatia v krajine za prítomnosti divákov, nuž a cyklistika bez divákov jednoducho nie je možná. Pri etapách nad 150 kilometrov je to sci-fi a totálne neuskutočniteľné.

Letné olympijské hry v Tokiu 2020 nie sú zatiaľ ohrozené koronavírusom. Zdroj TASR / AP

Cyklistika tak dostala knokaut a profesionálne tímy ohlásili niekoľkotýždňovú prestávku a zrušili všetky preteky v Taliansku. Sú to Astana, Mitchelton-Scott a Ineos, Groupama-FDJ, Jumbo-Visma, EF Pro Cycling a AG2R La Mondiale. Čo urobí Saganová Bora, zatiaľ nie je jasné. Podobný scenár čaká aj finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v Cortine d´Ampezzo od 18. – 22. marca. Poriadny otáznik visí aj nad majstrovstvami sveta v hokeji, európskym šampionátom vo futbale a nad olympiádou v Tokiu. Veď už sa zrušili halové MS v atletike, Veľká cena Číny formuly 1, tenisový turnaj žien WTA v Si-anu, či olympijská kvalifikácia v basketbale žien. Čierny scenár čaká šport v nasledujúcich mesiacoch.