Bratislava Regióny

Čunovo chce vybudovať novú trojtriednu materskú školu. Stavba bude stáť viac ako pol milióna

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

BRATISLAVA – Bratislavské Čunovo plánuje vybudovať novú materskú školu s tromi triedami a kapacitou 72 miest. Mestská časť už v tejto súvislosti hľadá obstarávateľa stavebných prác. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Cena je odhadovaná na viac ako 610.400 eur.

“Predmetom zákazky sú stavebné práce na výstavbe novej budovy materskej školy a vytvorení detského ihriska v jej areáli. Materská škola bude vybudovaná v novonavrhnutej zóne v lokalite Konopiská,” uvádza sa v oznámení.

Budova by mala mať jedno nadzemné podlažie, bez podpivničenia, so šikmou strechou. Na ploche takmer 700 štvorcových metrov by mali vzniknúť tri triedy pre 72 detí, spolu s hygienickým zázemím pre každú triedu zvlášť, s kuchyňou, administratívnym zázemím a prevádzkovými priestormi.

“Celý objekt bude riešený ako bezbariérový. Pre kvalitnú výchovu a vzdelávanie v materskej škole bude v blízkosti zriadené detské ihrisko. V areáli bude realizovaná výsadba a umiestnené herné prvky s interaktívnymi vlastnosťami pre deti predškolského veku,” píše sa ďalej v oznámení. Ponuky je možné posielať do 19. septembra do 13.00 h, otvárať sa budú následne od 13.30 h.