Domáce Kauzy Politika

Čižnár rozhodol o Šufliarskom. Na trestnom úseku generálnej prokuratúry končí úplne

Peter Šufliarsky a Jaromír Čižnár - Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel

BRATISLAVA – Na generálnej prokuratúre sa upratuje. Po prevalení komunikácie s obvineným podnikateľom Marianom Kočnerom skončili vo funkcii už obaja námestníci. Prvý námestník pre trestný úsek Peter Šufliarsky sa z vedúcej pozície pobalil len dnes. O uvoľnenie požiadal sám k 1.aprílu a po dohode s generálnym prokurátorom oddnes funkciu nevykonáva.

 

O zmenách na generálnej prokuratúre informoval samotný Jaromír Čižnár koncom minulého týždňa. Vo funkcii námestníka generálneho prokurátora skončil Šufliarsky po šiestich rokoch. Prekvapením je, že dlhoročný expert na trestné právo končí na trestnom úseku úplne. Čižnár ho pridelil inam. “Podľa rozhodnutia generálneho prokurátora SR bude Mgr. Peter Šufliarsky vzhľadom na odborné skúsenosti zaradený na odbor legislatívy a ústavného práva Generálnej prokuratúry SR,” informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Kto Šufliarskeho vo funkcii vystrieda, zatiaľ nie je známe. Čižnár už v piatok avizoval, že potrebuje čas na rozmyslenie. Rozhodnúť však chce čoskoro. “Pán generálny prokurátor SR má vytipovaných niekoľkých kandidátov na jeho miesto (pozn. na miesto 1.námestníka generálneho prokurátora SR), s ktorými v najbližších dňoch mieni vykonať osobné pohovory,“ dodala Predajňová.

Na generálnej prokuratúre tak v priebehu pár mesiacov skončili obaja námestníci. V januári opustil stoličku námestníka pre netrestný úsek René Vanek. Jemu zlomila krk komunikácia s Alenou Zsuzsovou, ktorá je dnes obvinený z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice a má blízko k Marianovi Kočnerovi.