Domáce Politika Top

Čím skôr táto korupčná koalícia skončí, tým lepšie, tvrdí SaS

BRATISLAVA – Trápne, zbabelé, nezodpovedné voči štátu i občanom. Tak reagovali predstavitelia opozičnej strany SaS líder Richard Sulík, Ľubomír Galko, Jana Kiššová a Natália Blahová po skončení Koaličnej rady. „Čím skôr táto korupčná koalícia skončí, tým lepšie,” dodali v krátkej tlačovej správe, ktorú poskytol Róbert Buček z komunikačného oddelenia strany.

Dnešná Koaličná rada bola úprimná, povedal po jej skončení predseda strany Most-Híd Béla Bugár s tým, že neexistuje žiadna alternatíva k súčasnej vládnej koalícii a „strany sú odhodlané pokračovať”. Ako dodal, budú robiť analýzy.

Pokračovanie v piatok

Rokovania koaličných partnerov budú pokračovať v piatok na úrade vlády. Po skončení Koaličnej rady, ktorá trvala zhruba hodinu a pol, novinárov informoval iba predseda Mosta-Híd, premiér Robert Fico ani predseda SNS Andrej Danko pred novinárov nepredstúpili.

„Na dnešnom rokovaní, ktoré bolo úprimné, bolo jednoznačne stanovené, že neexistuje žiadna alternatíva tejto koalície, preto koaliční lídri sú odhodlaní ďalej pokračovať. Samozrejme, vypočuli sme si názory jednotlivých predstaviteľov koaličných strán a na základe týchto názorov budeme robiť analýzy a budeme pokračovať v piatok na úrade vlády,” informoval Bugár.

Spor na základe jedného článku

Ten ‘spor’ vznikol na základe jedného listu, dnes sme si vypočuli stanovisko aj pána predsedu Danka a pokračujeme v piatok,” uzavrel Bugár.

Slovenská národná strana (SNS) v pondelok vypovedala Koaličnú zmluvu. Danko ako dôvod uviedol absolútnu nevyhnutnosť zmeny nastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov a stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.

Foto: SITA