Domáce Koronavírus

Cieľom iniciatívy je zabezpečiť ochranné pomôcky pre seniorov z verejnej zbierky

Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

KOŠICE – Prispieť k prevencii a k aktívnej ochrane ľudí v najohrozenejšej skupine v súvislosti s novým koronavírusom chce aj občianske združenie (OZ) Sustineri. Prostredníctvom peňazí z verejnej zbierky nazvanej Ochráňme seniorov, ochránime všetkých, plánuje zabezpečiť ochranné zdravotnícke pomôcky pre ľudí vo veku nad 60 rokov. TASR o iniciatíve Ochráňme seniorov informoval predseda OZ Peter Liba.

 

Získané ochranné pomôcky budú podľa jeho slov adresne distribuované medzi seniorov bezplatne, a to nielen v Košiciach. „Najmä respirátory, ale aj iné ochranné pomôcky sú dnes pre pandémiu predražené a nedostupné. Preto je pre seniorov nákup ochranných pomôcok finančne príliš zaťažujúci. Ak ochránime seniorov, uvoľníme nemocničné a lekárske kapacity, a tak ochránime aj ostatné vekové skupiny obyvateľov pred fatálnymi následkami choroby,“ uviedol.

Balíček má obsahovať tri respirátory, jeden dezinfekčný gél na ruky a ochranné rukavice. Ako Liba spresnil, pred doručením balíka adresáta skontaktujú podľa zadaných kontaktných údajov, vek budú kontrolovať pri doručení podľa osobných dokladov.

O ochranné prostriedky možno požiadať prostredníctvom formulára na webovej stránke www.ochranmeseniorov.sk, kde je zverejnené aj číslo transparentného účtu verejnej zbierky.