Domáce Koronavírus Spoločnosť

Chronológia, z ktorej mrazí. Takto rýchlo pribúdali na Slovensku obete koronavírusu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA –  Na Slovensku pribudlo v pondelok (20. 4.) jedno úmrtie pacientky s pozitívnym testom na nový koronavírus z Domova sociálnych služieb Pezinok, ktorá bola hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici Bratislava. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 tak stúpol na 14.

 

TASR prináša v tejto súvislosti chronológiu doterajších úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

 6. marca:  V SR bol potvrdený prvý prípad nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

18. marca: Zomrela seniorka, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus. Pitva neskôr ukázala, že príčinou úmrtia bol infarkt.

31. marca: Pacient pozitívne testovaný na nový koronavírus, ktorý bol prepustený z pľúcneho oddelenia bojnickej nemocnice a v domácom prostredí skolaboval, zomrel na obojstranný zápal pľúc.

6. apríla: Na Slovensku sa oficiálne potvrdili obe úmrtia na ochorenie COVID-19 zaznamenané 18. a 31. marca. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

15. apríla: Na Slovensku boli potvrdené ďalšie štyri úmrtia. Išlo o troch pacientov z Domova sociálnych služieb (DSS) Pezinok – dvaja boli hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) a zomreli na obojstranný zápal pľúc, ďalší pacient z Pezinka zomrel ešte 5. apríla a ochorenie COVID-19 preukázala pitva. Štvrtým bol 89-ročný pacient z Fakultnej nemocnice Trnava, celkovo tak bolo evidovaných šesť obetí ochorenia COVID-19.

Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 stúpol na 14. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

16. apríla: Boli potvrdené ďalšie dve úmrtia, vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove zomrela ešte v stredu 15. apríla pacientka s onkologickou diagnózou, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus. V Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrel 15. apríla muž z DSS Pezinok. Počet obetí stúpol na osem.

17. apríla: Rezort zdravotníctva potvrdil ďalšie úmrtie na ochorenie COVID-19. V UNB zomrela žena z DSS Pezinok, ktorá bola hospitalizovaná v kritickom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Počet obetí dosiahol 9.

18. apríla: Počet úmrtí v dôsledku nákazy novým koronavírusom stúpol na 11. Úmrtie pozitívne testovanej pacientky – klientky Centra sociálnych služieb v Batizovciach, nahlásila ešte v piatok 17. apríla Nemocnica Poprad, v sobotu ráno zomrela v Univerzitnej nemocnici Bratislava ďalšia klientka DSS v Pezinku.

19. apríla: V UNB zomrela ďalšia žena z DSS Pezinok, počet obetí na Slovensku tak vzrástol na 12.

20. apríla:  Trinástou oficiálne potvrdenou obeťou s pozitívnym testom na COVID-19 bol klient Domova sociálnych služieb Spišské Bystré.

Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 48 229. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák