Domáce

Chmelár je ochotný sa vzdať daňového tajomstva, kritizuje iných prezidentských kandidátov

Eduard Chmelár. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA- Nezávislý kandidát na prezidenta SR Eduard Chmelár nemá problém vzdať sa počas volebnej kampane daňového tajomstva tak, ako o tom hovoril Smer-SD. Toto riešenie sociálnych demokratov však považuje za nedostatočné a účelové. Napísal to Chmelár vo svojom vyhlásení, ktoré médiám poslal člen petičného výboru Július Kolenič.

Opatrenie by sa podľa Chmelára malo týkať všetkých kandidátov na všetky verejné funkcie vrátane členov vlády, poslancov, primátorov či predsedov vyšších územných celkov. Vyzýva na prijatie takejto komplexnej normy. Chmelár si zároveň myslí, že toto opatrenie nebude stačiť na zamedzenie volebných podvodov.

 

“Férovosť prezidentských volieb totiž už dnes nenarúša len to, že nejaký kandidát prekročí povolený finančný limit na oficiálnu volebnú kampaň. Oveľa viac ich narúša to, keď niektorí kandidáti blízki Prezidentskému palácu už niekoľko mesiacov pred stanoveným termínom oblepili Slovensko bilbordmi a tvária sa, že to nie je kampaň. Nie je to protiprávne, ale nie je to ani slušné,” píše Chmelár.

 

Predseda Smeru-SD Robert Fico v júni hovoril, že jeho strana chce zmeniť zákon tak, aby kandidáti na prezidenta boli povinní vzdať sa počas kampane daňového tajomstva. Ak by to neurobili, nesmeli by kandidovať. Fico priznal, že motívom sú daňové problémy súčasnej hlavy štátu Andreja Kisku.

Kandidáti na post prezidenta Slovenskej republiky už v niektorých prípadoch minuli na voľby státisíce.

Galéria
Eduard Chmelár na jednom zo svojich vystúpení. Zdroj:SITA/Marko Erd
Robert Mistrík oznámil vzdanie sa kandidatúry včera. Zdroj: SITA/Jakub Julény
Kandidátka Zuzana Čaputová. Zdroj: SITA / Diana Černáková
Milan Krajniak – Foto: SITA/Branislav Bibel
Igor Matovič pozýva Františka Mikloška na rokovanie za okrúhlym stolom. Zdroj: SITA / Martin Medňanský
Béla Bugár s SMK rokoval o možnostiach vytvorenia koalície. Zdroj: SITA / Diana Černáková
Štefan Harabin
Štefan Harabin
navigate_before
navigate_next